Aktualności

Najpiękniejsze kartki z autografami skoczków [top 10]

Zbieracie autografy skoczków narciarskich? Przedstawiamy Wam dziesięć wyjątkowych kart, które naszym zdaniem warto mieć w swojej kolekcji.

1. Kamil Stoch

Karta upamiętniająca triumf Kamila Stocha w 65. Turnieju Czterech Skoczni cieszy oko. Idealna kolorystyka i radość zwycięzcy aż zachęca by takową kartę z autografem mieć w swojej kolekcji.

2. Noriaki Kasai

Legendarny skoczek z Japonii na stałe wpisał się w historię tej dyscypliny sportu. Nic dziwnego więc, że grono kolekcjonerów czyha na kartę z podpisem tego zawodnika. Żółty kombinezon to element charakterystyczny skoczka z Kraju Kwitnącej Wiśni.

3. Sven Hannawald

Niemiec tuż po zakończeniu kariery jako skoczek narciarski zaczął brać udział w wyścigach samochodowych. Do tej pory istnieje możliwość zdobycia autografu od tego zawodnika. Karta, mimo że przedstawia moment triumfu Svena Hannawalda w konkursie skoków narciarskich ma też akcent dotyczący drugiej pasji.

4. Gregor Schlierenzauer

Karta z autografem utalentowanego Austriaka jest wyjątkowa nie tylko ze względu na format. Gregor Schlierenzauer prócz bycia wspaniałym sportowcem, uwielbia fotografować, co zostało zawarte na jednej z miniatur.

5. Seria olimpijska

Igrzyska Olimpijskie w Soczi przeszły do historii za sprawą dwukrotnego zwycięstwa Kamila Stocha. Z okazji wyjazdu na olimpiadę wydana została limitowana seria kart z wizerunkami skoczków narciarskich. Karty te są naprawdę wyjątkowe i warto mieć je w kolekcji, aby móc wrócić wspomnieniami do tamtych wydarzeń.

6. Clemens Aigner

Austriacki skoczek z klubu SV Innsbruck Bergisel to zwycięzca Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2016/2017. Wydawałoby się, że kartka nie wyróżnia się niczym specjalnym, ale faza lotu uwidoczniona na tle chmur robi wrażenie. 

7. Maciej Kot

Sceneria w jakiej przyszło pozować reprezentantowi Polski dała wyjątkowo dobry efekt. Wystarczy spojrzeć na tę kartę i już chciałoby się ją wziąć do swojej własnej kolekcji autografów skoczków narciarskich.

8. Andreas Goldberger 

Austriak karierę zakończył w 2006 roku, ale przeszedł do historii m.in. jako pierwszy skoczek który oddał skok ponad 200-metrowy. To jedna z kilku kart Andreasa Goldbergera, jednak tę wyróżnia niestandardowy format i ujęcie, które zostało zaprezentowane, czyli najazd.

9. Thomas Hofer 

Reprezentant Austrii od niedawna bierze udział w zawodach najwyższej rangi, jego debiut miał miejsce 24 stycznia 2016 roku podczas konkursu w Zakopanem. Karta Thomasa Hofera różni się od innych, gdyż przedstawia trzy ujęcia bardzo ściśle związane ze skokami narciarskimi – najazd, lot i triumf. 

10. Markus Schiffner 

Żywa kolorystyka karty z autografem Markusa Schiffnera znacząco wyróżnia się na tle innych podpisów. Jeżeli jeszcze nie macie podpisu tego austriackiego skoczka to radzimy pokusić się konkretnie o tę kartę.  

Jeśli chcecie wymienić swoje karty z autografami zachęcamy do dodania ogłoszenia lub przeglądania innych. Kliknij TUTAJ i poznaj szczegóły Wymiany Autografów. 


  • Źródło: informacja własna

O autorze

Paulina Kukurenda