Aktualności

Michael Hayboeck kontuzjowany

Austriaccy skoczkowie narciarscy szlifują formę przed inauguracją Pucharu Świata w Wiśle na obozie regeneracyjnym na Cyprze. Nie wszystko jednak idzie po myśli szkoleniowców, jeden z czołowych skoczków narciarskich Michael Hayboeck doznał kontuzji stawu skokowego. Start Austriaka w zbliżającym się sezonie 2017/2018 jest zagrożony.

Kontuzja i błyskawiczna rehabilitacja

Michael Hayboeck na początku października wygrał Mistrzostwa Austrii zarówno na skoczni dużej w Bischofshofen, jak i na średnim obiekcie w Villach. To był dobry prognostyk na pierwsze konkursy Pucharu Świata, które odbędą się w Wiśle-Malince.

Austriak wraz z kolegami z reprezentacji na cztery tygodnie przez inauguracją PŚ wziął udział w obozie przygotowawczym na Cyprze. To właśnie tam skoczek doznał urazu lewego stawu skokowego, podczas treningu na schodach.

„Jestem teraz na Cyprze i aktywnie pracuję nad moją rehabilitacją. Oczywiście, to nie jest najlepszy czas na kontuzję, ale żaden moment nie jest na to dobry” – powiedział Michael Hayboeck w rozmowie z wysłannikiem FIS.


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kukurenda