Jarkko Maeaettae deklasuje w Rovaniemi

Inauguracja Pucharu Świata w Wiśle to nie jedyne wydarzenie, które odbyło się w weekend. W fińskim Rovaniemi przeprowadzone zostały zawody, które ze sporą przewagą wygrał  Jarkko Maeaettae.

Jarkko Maeaettae najlepszy

Fińskie zawody przeprowadzone zostały na skoczni normalnej w Rovaniemi. Najlepszym okazał się być Jarkko Maeaettae, który w pierwszej serii konkursowej skoczył 96 m. Zawodnik klubu Kainuun Hiihtoseura znacząco poprawił odległość w finale, kiedy to poszybował aż 102 m.

Jarkko Maeaettae z dorobkiem 268,5 pkt. wygrał z Eetu Nousiainen (95 m, 99 m / 259,5 pkt.) i Juho Ojala (93,5 m, 99,5 m / 256,5 pkt.).

Tuż za podium znalazł się Martin Fritz z Austrii. Piąte miejsce zajęli ex aequo Niko Kytösaho i Janne Korhonen, a Lauri Asikainen był siódmy.

Nieobecność gwiazd

Do Polski na pierwsze konkursy Pucharu Świata udało się czterech fińskich skoczków: Janne Ahonen, Ville Larinto, Andreas Alamommo i Antti Aalto. Tym samym ci skoczkowie nie byli w stanie wziąć udziału w zawodach narodowych.

Pełne wyniki z zawodów możecie znaleźć TUTAJ.

• Źródło: fis-ski.com