Aktualności

Klasyfikacja generalna PŚ i PN

Za nami pierwszy weekend ze skokami narciarskimi w tym sezonie. Plastron lidera Pucharu Świata trafił w ręce Junshiro Kobayashi. Dobry występ Polaków przyczynił się do objęcia przez nich pierwszego miejsca w Pucharze Narodów.

Kobayashi liderem, Polacy wysoko

Junshiro Kobayashi wygrał skacząc na obiekcie im. Adama Małysza 124 i 126,5 m. Choć przewaga Japończyka nad drugim Kamilem Stochem nie była zbyt wielka, to plastron lidera po trzech dniach zmagań w Wiśle trafił w odpowiednie ręce. 

Zawodnik Kraju Kwitnącej Wiśni zajmuje w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce z dorobkiem 100 punktów. Kamil Stoch (80 pkt.) i Stefan Kraft (60 pkt.) zajmują kolejno drugą i trzecią lokatę.

Czwarty jest Richard Freitag (50 pkt.), piąty Daniel Andre Tande (45 pkt.), a szósty Daniel Huber (40 pkt.). 

Historyczna inauguracja w Wiśle Malince należała do Polaków. W konkursie indywidualnym w pierwszej „10” zameldowało się ich aż czterech. Piotr Żyła i Stefan Hula zajmują ex aequo siódme miejsce (36 pkt.), z kolei Dawid Kubacki jest dziesiąty i ma 26 punktów. 

Nieudana druga próba Macieja Kota pozbawiła go szans na utrzymanie się w dziesiątce i w tym samym na jego konto wpadło jedynie 12 „oczek”, bo w Pucharze Świata jest 19. 

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów

W sobotnim konkursie drużynowym otwierającym sezon 2017/2018, Norwegowie okazali się być lepsi od gospodarzy i Austriaków. Niedzielne zawody zmieniły lidera w klasyfikacji Pucharu Narodów, drugie miejsce Kamila Stocha i bardzo dobre lokaty pozostałych biało-czerwonych sprawiły, że to oni plasują się na 1. miejscu z dorobkiem 540 pkt. 

Wiceliderami są Norwegowie, którzy do Polaków tracą jedynie 31 punktów, Austriacy są trzeci ze stratą 61 „oczek”. 


  • Źródło: informacja własna 
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kukurenda