Aktualności

Wielka Krokiew z homologacją

Stało się, zakopiański obiekt otrzymał homologację do 2020 roku. W styczniu Wielka Krokiew gościć będzie najlepszych skoczków narciarskich w ramach zawodów Pucharu Świata.  

Homologacja od FIS

To czy skocznia im. Stanisława Marusarza będzie mogła być gospodarzem tak ważnych imprez jak Puchar Świata czy Letnie Grand Prix, zależało od decyzji Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. W miniony wtorek dokument potwierdzający przyznanie homologacji Wielkiej Krokwi, został złożony na ręce dyrektora zakopiańskiego COS – Sebastiana Danikiewicza. Certyfikat obowiązuje do 2020 roku. 

Obiekt wymagał gruntownej modernizacji, która kosztowała około 12 mln złotych i trwała dwa lata. Prace zostały podzielone na dwa etapy, podczas których zamontowane zostały tory lodowe i przebudowano m.in. próg skoczni. 

Od teraz skoki zawodników będą dłuższe i bezpieczniejsze dzięki spłaszczeniu tzw. buli. Rozmiar skoczni (HS) zwiększył się ze 134 na 140 metrów, a punkt konstrukcyjny usytuowany dotychczas na 120 metrze, został przesunięty na 125 metr.


  • Źródło: cos.pl
  • Foto: Przemysław Krawiec

O autorze

Paulina Kukurenda