Aktualności

Junshiro Kobayashi wciąż liderem PŚ [klasyfikacje generalne]

Junshiro Kobayashi, Jernej Damjan i Daniel Andre Tande – tak wygląda czołówka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata po konkursach w Wiśle i Ruce.

Lider bez zmian

Wydawać by się mogło, że wygrana Japończyka w Wiśle to był przypadek. Po drugim weekendzie z Pucharem Świata Junshiro Kobayashi nadal jest liderem cyklu. Podopieczny Tomoharu Yokokawy ma na koncie już 126 punktów. 

O ile pierwsze miejsce nie uległo zmianie, o tyle pozostałe pozycje już tak. To był pierwszy konkurs Jerneja Damjana w tym sezonie, zwycięstwo pozwoliło mu uplasować się na drugiej lokacie. 

Norwegowie Daniel Andre Tande (95 pkt.) i Johann Andre Forfang (93 pkt.) zajmują kolejno trzecie i czwarte miejsce. 

Kamil Stoch (91 pkt.) po 20. miejscu zajętym w Ruce, spadł na piątą pozycję. 

Za plecami Polaka sklasyfikowanych jest dwóch Niemców – Richard Freitag (90 pkt.) oraz Andreas Wellinger (89 pkt.).

Austriak Stefan Kraft (80 pkt.) jest ósmy, dziewiąte miejsce zajmuje z kolei Markus Eisenbichler (61 pkt.). Czołową „10” PŚ zamyka kolejny z biało-czerwonych, mowa o Piotrze Żyle, który ma w dorobku 60 punktów. 

Pozostali podopieczni Stefana Horngachera, czyli Dawid Kubacki (58 pkt.), Stefan Hula (46 pkt.), Maciej Kot (27 pkt.) oraz Jakub Wolny (1 pkt.) zajmują kolejno: 11., 14., 18., i 36. miejsce.

Norwegia na czele Pucharu Narodów

Po zaskakującej dyskwalifikacji Piotra Żyły w zawodach drużynowych, pewna była już utrata przez Polaków pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. 

Norwegowie po bardzo udanym dla nich weekendzie są liderami z dorobkiem 1084 pkt. Drudzy są skoczkowie z Niemiec, którzy tracą 141 punktów. 

Na podium jest także drużyna z Austrii, która ma 784 „oczek” na koncie, a Polska traci do nich jedynie 1 punkt.

Niżny Tagił

Konkursy Pucharu Świata w rosyjskim Niżnym Tagile ostatni raz rozegrano w sezonie 2015/2016. W pierwszym dniu wygrał Severin Freund, z kolei dzień później triumfował Peter Prevc. 

W dniach 2-3 grudnia br. na skoczni Tramplin Aist skoczkowie walczyć będą o kolejne pucharowe punkty. 


  • Źródło: informacja własna 
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Paulina Kukurenda