Aktualności

Japończycy bez lidera Pucharu Świata w Niżnym Tagile

Japonia zajmująca piąte miejsce w Pucharze Narodów, w zbliżających się rosyjskich konkursach wystąpi w rezerwowym składzie. Szansa, że Junshiro Kobayashi utrzyma prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata po kolejnym weekendzie jest znikoma. 

Bez lidera

Prowadzenie reprezentanta Kraju Kwitnącej Wiśni w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata to niemałe zaskoczenie. Junshiro Kobayashi wygrał inauguracyjny konkurs w Wiśle, a w fińskiej Ruce był dziesiąty. Japończyk ma na koncie 126 punktów, jednak jego przewaga nad drugim Jernejem Damjanem wynosi jedynie 26 „oczek”. 

Lider PŚ nie pojawi się na Tramplin Aist, aby walczyć o kolejne podium i pucharowe punkty. Junshiro Kobayashi powróci do rywalizacji na zawody w Titisee-Neustadt (9-10 grudnia) wraz z kolegami z drużyny. Kontuzjowany Daiki Ito także powinien pojawić się na skoczni w Niemczech. 

Skład Japonii na Niżny Tagił 

Trener Tomoharu Yokokawa decyzję odnośnie składu na rosyjskie zawody w Niżnym Tagile podjął już podczas Mistrzostw Japonii, które odbyły się na początku listopada br. Wiadomo było, że najlepsi japońscy skoczkowie narciarscy wezmą udział w pierwszych dwóch weekendach Pucharu Świata w Wiśle i Ruce, a do Rosji udadzą się zawodnicy kadry B. 

Skład Japonii: Yumu Harada, Masamitsu Ito, Naoki Nakamura, Kento Sakuyama i Yukiya Sato. 

Program zawodów

Już w najbliższy weekend karuzela PŚ zawita do Niżnego Tagiłu, gdzie przeprowadzone zostaną dwa konkursy indywidualne. Program zawodów znajdziecie TUTAJ


  • Źródło: sportiva.shueisha.co.jp / informacja własna 
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kukurenda