Aktualności

PŚ Niżny Tagił: Zwycięstwo Richarda Freitaga

Richard Freitag triumfuje na rosyjskim obiekcie. Niemiec odniósł szóste zwycięstwo w karierze, po skoku na odległość 137 m. Podium uzupełnili Daniel Andre Tande i Johann Andre Forfang. 

Triumf Richarda Freitaga

Faworytem do wygrania konkursu był Markus Eisenbichler, ale ostatecznie triumfował Richard Freitag. Podopieczny Wernera Schustera wygrał po skokach na odległość 135 i 137 m. 

Walkę z Niemcem przegrał Daniel Andre Tande, który w pierwszej próbie poszybował aż 141 m. Podium zamknął kolejny z norweskich skoczków – Johann Andre Forfang (129 m, 141,5 m / 264,3 pkt.).  

Sześciu Polak z punktami

Zajmujący 28. miejsce po półmetku rywalizacji Jakub Wolny, w swoim drugim skoku osiągnął 117 m. To najsłabszy rezultat byłego mistrza świata juniorów na tym obiekcie. Polak drugi raz z rzędu zdobywa jeden punkt do klasyfikacji generalnej cyklu. 

Stefan Hula wylądował na punkcie konstrukcyjnym, który usytuowany jest na 120. metrze. Reprezentant Polski zajął 27. miejsce.

Dawid Kubacki w drugiej próbie poszybował 130,5 m. Triumfator lata sklasyfikowany został na 11. lokacie.

Zawodnik z Zakopanego Maciej Kot skoczył 123,5 metra i zajął 20. pozycję.

Piotr Żyła sklasyfikowany został najwyżej spośród sześciu biało-czerwonych, zajął on bowiem dziesiąte miejsce. W drugiej serii konkursowej poszybował 129,5 m.

Lider polskiej kadry Kamil Stoch skakał dziś bez błysku, o ile w pierwszej serii skoczył 128 m, to jego drugi skok zmierzony został na odległość 124 m. Skoczek z Zębu uplasował się na 15. miejscu.

Nowy rekord skoczni 

Po dzisiejszym konkursie rekordzistą rosyjskiego obiektu został Johann Andre Forfang, który w pierwszej serii poszybował 141,5 metrów.

Program niedzielnych zawodów:

  • 14:30 – kwalifikacje
  • 16:00 – pierwsza seria

Pełne wyniki zawodów znajdziecie TUTAJ.


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kukurenda