PŚ Niżny Tagił: Triumf Andreasa Wellingera, dwóch Polaków w „10”

Trzecie zwycięstwo w karierze odniósł dziś Andreas Wellinger, który okazał się być lepszy od kolegi z drużyny Richarda Freitaga. Podium uzupełnił Stefan Kraft. Pięciu Polaków z punktami.

Wygrana Andreasa Wellingera

Niemcy w gazie. Podopieczni Wernera Schustera zajęli dziś pierwsze i drugie miejsce na podium. Andreas Wellinger wygrał po skokach na odległość 132 i 133,5 m. Drugie miejsce zajął Richard Freitag, który w finale poszybował aż 138 m.

Po raz kolejny na najniższym stopniu podium stanął Stefan Kraft (128 m, 133,5 m / 263,5 pkt.).

Czwarte miejsce także zajął reprezentant Niemiec, był to Markus Eisenbichler (134,5 m, 130 m / 263,2 pkt.). Z siedemnastego na piąte miejsce awansował Daniel Andre Tande, który poleciał 138,5 m.

Szósty był Anders Fannemel (130 m, 132 m / 251 pkt.), a kolejne dwa miejsca zajęli Kamil Stoch (123,5 m, 134 m / 250,8 pkt.) i Maciej Kot (130 m, 132 m / 250,5 pkt.).

Czołową „10” znaleźli się także 9. Karl Geiger (126,5 m, 131,5 m / 250 pkt.) i 10. Jernej Damjan (123 m, 130 m / 245,5 pkt.).

Polacy na plus

Najlepszy konkurs w karierze zaliczył dziś Jakub Wolny, który w serii finałowej skoczył 121,5 m, a zawody ukończył na 26. pozycji.

Piotr Żyła poszybował 131 m, dzięki czemu znacząco wzbił się w klasyfikacji niedzielnego konkursu w Niżnym Tagile. Reprezentant Polski zajął dziś 16. miejsce.

Skoczek z Nowego Targu Dawid Kubacki poprawił swoją odległość z półmetku o pięć metrów. Polak z notą 227 pkt. sklasyfikowany został na 19. lokacie.

W pięknym stylu na 134. metr poleciał Kamil Stoch. Tak daleki skok pozwolił polskiemu skoczkowi zająć dobre siódme miejsce.

Maciej Kot nie zaatakował podium, ale ukończył zawody na ósmej pozycji.

Za tydzień Titisee-Neustadt

W kolejny weekend karuzela Pucharu Świata przeniesie się do Niemczech (9-10 grudzień), gdzie odbędzie się rywalizacja drużynowa i konkurs indywidualny.