Aktualności

PŚ Titisee-Neustadt: Polacy prowadzą na półmetku!

Pierwsza seria konkursu drużynowego już za nami. Liderami są Polacy, którzy mają 13,3 punktów przewagi nad drużyną z Norwegii. Finał konkursu o 17:05.

Polacy liderami konkursu

Pierwszą grupę wygrał Tilen Bartol ze Słowenii (138,5 pkt.), który wyprzedził Piotra Żyłę (133,5 m) o 0,6 pkt. Trzeci byli Niemcy, których reprezentował Markus Eisenbichler (134,5 m). 

W drugiej kolejce najlepsi okazali się być Norwegowie, którzy awansowali z czwartego na pierwsze miejsce. Daniel Andre Tande oddał bardzo daleki skok na odległość 139,5 m. Polacy utrzymali się na drugiej pozycji, Maciej Kot nie wyrównał odległości z kwalifikacji poprzedzających konkurs, ale skoczył 128,5 m w nieco słabszych warunkach. Słoweńcy po dwóch skokach spadli na 3. lokatę. Peter Prevc uzyskał 125,5 m. 

Fenomenalny skok oddał Dawid Kubacki, który poszybował 141,5 m. Reprezentant Polski odrobił stratę do prowadzących Norwegów i po trzeciej grupie strata do nich wyniosła jedynie 0,7 pkt. Były mistrz świata w długości skoku Anders Fannemel skoczył 133,5 m. Skok Andreasa Wellingera zmierzony został na odległość 139,5 m. Niemiec odrobił wiele punktów, dzięki czemu nasi zachodni sąsiedzi awansowali na trzecie miejsce.

Tak jak miało to miejsce w piątkowych treningach na Hochfirstschanze Kamil Stoch ponownie skoczył 142,5 m. Polak w pięknym stylu wzniósł drużynę na miejsce lidera. Drudzy na półmetku rywalizacji są Norwegowie, Johann Andre Forfang wylądował na 133. metrze. Trzeci są obecnie Niemcy (510,9 pkt.). 

Trzy drużyny poza finałem

Do drugiej serii konkursowej nie awansowały nacje z Czech, Włoch i Rosji. 

Finał konkursu

Druga seria konkursowa rywalizacji drużynowej zaplanowana jest na godzinę 17:05. Transmisję przeprowadza stacja TVP 1 oraz Eurosport 1.


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: PZN

O autorze

Paulina Kukurenda