PŚ Titisee-Neustadt: Richard Freitag wygrywa loteryjny konkurs, Stoch szósty!

Po wielu próbach udało się przeprowadzić jedną serię konkursu w Titisee-Neustadt. Loteryjne zawody wygrał Richard Freitag. Reprezentant gospodarzy wylądował na 145. metrze i pokonał rodaka Andreasa Wellingera i Daniela Andre Tande. Pięciu Polaków z punktami.

Kolejne zwycięstwo Freitaga

Dwa najwyższe miejsca zajęli dziś reprezentanci gospodarzy. Loteryjny konkurs wygrał Richard Freitag, który jako jedyny złamał granicę 140. metra, lądując 5 m dalej. Drugi był Andreas Wellinger (139,5 m).

Podium zamknął Daniel Andre Tande (135,5 m.). Za plecami Norwega uplasował się były lider Pucharu Świata – Junshiro Kobayashi (137,5 m).

Robert Johansson był piąty (130,5 m), a szóste miejsce po dalekim skoku na odległość 130,5 m zajął Kamil Stoch

W czołowej „10” znaleźli się także 7. Johann Andre Forfang (130 m), 8. Constantin Schmid (133 m), 9. Jernej Damjan (129,5 m) i 10. Noriaki Kasai (130 m).

Konkurs przeprowadzono z 8., 9., 10. i 12. belki startowej.

Lokaty Polaków

Przez piątkowe kwalifikacje przebrnął komplet biało-czerwonych, a czterech z nich kończy zawody z pucharowymi punktami. Sztuka ta nieudała się Maciejowi Kotowi, który mimo dobrego skoku na odległość 118,5 m, nie ustał swojej próby. Powodem upadku Zakopiańczyka było zahaczenie jedną nartą o linię choinek. Polak ukończył konkurs na 32. miejscu.

Jakub Wolny skoczył jedynie 109,5 m, ale gorsze rezultaty kilkunastu zawodników spowodowały, że polski skoczek zajął w niedzielnym konkursie 30. lokatę.

Triumfator sezonu letniego Dawid Kubacki poszybował 127,5 m. Polak z notą 109,9 pkt. uplasował się na 11. miejscu.

Pół metra dalej od wspomnianego skoczka wylądował Piotr Żyła. Korzystniejsze warunki spowodowały, że sklasyfikowany został na dalszej 19. pozycji.

Stefan Hula po nieudanym konkursie w Niżnym Tagile dziś skoczył 124 m, dzięki czemu ukończył zawody na 13. lokacie.

Problemy organizatorów

Niemiecki obiekt od piątku sprawiał problemy. Kwalifikacje musiały być przełożone z uwagi na mocno wiejący wiatr i popsutą aparaturę, która mierzy skoki. W sobotę udało się w całości zrealizować program, z kolei dziś figle płatała pogoda.

Od rana w Titisee-Neustadt wiał silny i porywisty wiatr. Zaplanowana na 14:30 seria próbna została odwołana, a start konkursu został przełożony z 15:30 na 15:50, następnie na godzinę 16:30. Ostatecznie organizatorzy podjęli decyzję, aby przeprowadzić jedną serię konkursową o 17:00.

Kolejny przystanek – Engelberg

Jedno z szczęśliwszych miejsc dla biało-czerwonych to Engelberg. Szwajcarski obiekt gościć będzie skoczków narciarskich w dniach 16-17 grudnia 2017 roku. Będą to ostatnie zawody przed Turniejem Czterech Skoczni.