PŚ Pań Hinterzarten: Katharina Althaus najlepsza w kwalifikacjach, Rajda bez awansu

Liderka Pucharu Świata wygrała piątkowe kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego w Hinterzarten. Katharina Althaus wylądowała na 102. metrze i okazała się być lepsza od Japonki Sary Takanashi. Awansu do zawodów nie wywalczyła Kinga Rajda.

Niemka bardzo mocna

Katharina Altahus w serii kwalifikacyjnej poszybowała na 102 m, w efekcie wygrywając z rywalkami. Niemka ma duże szanse na powiększenie dorobku pucharowych punktów w niedzielnych zawodach.

Drugie miejsce zajęła Sara Takanashi (101 m), która w klasyfikacji generalnej jest trzecia z dorobkiem 160 pkt. Wirtualne podium w kwalifikacjach zamknęła Lucile Morat z Francji (102,5 m).

Na czwartym miejscu uplasowała się Maren Lundby (97,5 m), piąta była Ema Klinec (103 m), a szóstą lokatę zajęła Svenja Wuerth z Niemiec (99 m).

Kinga Rajda zakończyła swój udział w Badenii-Wirtembergii. Polka skoczyła 81 m, a do awansu zabrakło jej 4,3 pkt. (42. miejsce).

Program zawodów

Na jutro zaplanowane są historyczne zawody drużynowe pań, ale na starcie nie zobaczymy Polek.