FC Notodden: Ulrich Wohlgennant wygrywa konkurs, Kantyka drugi!

Ulrich Wohlgennant wygrał sobotni konkurs FIS Cup w Notodden. Austriak triumfował po skokach na odległość 96,5 m i 97,5 m. Drugi w Norwegii był Przemysław Kantyka, który został nowym liderem klasyfikacji generalnej cyklu.

Triumf Austriaka

Ulrich Wohlgennant wygrał czwarty konkursu z cyklu FIS Cup w karierze, wcześniej triumfował dwukrotnie w Zakopanem i raz w Kuopio. W sobotniej rywalizacji nie miał sobie równych, bowiem skoczył 96,5 m i 97,5 m, wyprzedzając drugiego Przemysława Kantykę o 8 punktów.

Polak dzięki ukończeniu zawodów na podium, został nowym liderem klasyfikacji generalnej i powiększył limit startowy dla reprezentacji Polski na czwarty period PK 2017/2018.

Trzeci był Paul Winter z Niemiec. Czwarte miejsce zajął z kolei Thomas Aasen Markeng, piąty był Austriak Mika Schwann, a szósty zawodnik gospodarzy Robin Pedersen.

Lokaty biało-czerwonych

Oprócz wspomnianego Przemysława Kantyki, w zawodach wzięło udział jeszcze trzech Polaków.

Jan Ziobro po skokach na odległość 92,5 m i 93 m, ukończył konkurs na 14. lokacie. Stanisław Biela, który dwukrotnie lądował na 87. metrze, sklasyfikowany został na 29. miejscu.

Krzysztof Miętus nie awansował do serii finałowej.

Kolejne zawody z cyklu FIS Cup odbędą się 13 i 14 stycznia w Zakopanem.