PK: Tomasz Pilch wygrywa konkurs w Ruce!

Tomasz Pilch zwycięzcą konkursu Pucharu Kontynentalnego w fińskiej Ruce. Reprezentant Polski wygrał po skokach na odległość 131,5 m i 143,5 m. Pucharowe punkty zdobyli także Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek.

Polak najlepszy

Tomasz Pilch w wielkim stylu wygrał drugi konkurs PK w karierze. Polak po pierwszej serii zajmował ósme miejsce ze stratą do lidera 10,9 pkt. W finale polski junior poszybował aż 143,5 m, w efekcie pokonując rywali.

Kolejne trzy miejsca zajęli słoweńscy skoczkowie – Nejc Dezman (134,5 m, 136,5 m), Ziga Jelar (135 m, 142,5 m) i Jurij Tepes (143 m, 133,5 m).

Piąty był Florian Altenburger (140,5 m, 128,5 m), a szóste i siódme miejsce zajęli kolejni austriaccy zawodnicy – Thomas Lackner (140,5 m, 128,5 m) i Philipp Aschenwald (132,5 m, 130 m).

W czołowej „10” znaleźli się także 8. Tomaz Naglic, 9. Cestmir Kozisek i 10. Mats Bjerke Myhren z Norwegii.

Miejsca biało-czerwonych

Do Ruki pojechało czterech podopiecznych Macieja Maciusiaka: Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek i Bartosz Czyż.

Skoki juniora Pawła Wąska zmierzone zostały na odległość 123,5 m oraz 124 m. Polak ukończył zawody na 25. miejscu.

Zajmujący 16. lokatę po półmetku rywalizacji Aleksander Zniszczoł, dwukrotnie skoczył 125,5 m. Reprezentant Polski sklasyfikowany został na 19. pozycji.

Bartosz Czyż nie zdołał awansować do punktowanej serii.