PŚ Engelberg: Triumf Andersa Fannemela, Stoch trzeci!

Anders Fannemel wygrał sobotni konkurs indywidualny w Engelbergu. Skoki na odległość 133 m i 127,5 m pozwoliły reprezentantowi Norwegii na wyprzedzenie drugiego Richarda Freitaga i trzeciego Kamila Stocha.

Triumf Fannemela, Stoch na podium

Anders Fannemel odniósł dziś czwarte pucharowe zwycięstwo w karierze, wcześniej triumfował w Niżnym Tagile, Titisee-Neustadt i Sapporo. Norweg wygrał po skokach na odległość 133 m i 127,5 m, a jego przewaga wyniosła jedynie 0,1 pkt. nad zawodnikiem z Niemiec – Richardem Freitagiem (124,5 m, 129,5 m).

Trzecie miejsce wywalczył Kamil Stoch (125,5 m, 129 m). Tuż za Polakiem zameldował się Daniel Andre Tande (123,5 m, 129,5 m).

Piąty był Halvor Egner Granerud (132 m, 125,5 m), szósty Andreas Wellinger (121,5 m, 133,5 m), a siódme miejsce zajął Junshiro Kobayashi (128 m, 124 m).

Jedenasty zawodnik Pucharu Świata Dawid Kubacki zajął w sobotnim konkursie ósmą lokatę. Skoki Polaka zmierzone zostały na odległość 128 m i 127,5 m.

Robert Johansson z Norwegii był dziewiąty (128,5 m, 123 m).

Piotr Żyła w finałowej serii skoczył 123,5 m. Medalista mistrzostw świata z Lahti zamknął czołową dziesiątkę konkursu.

Miejsca Polaków

Oprócz trójki biało-czerwonych sklasyfikowanych w czołowej dziesiątce sobotniego konkursu, punktowało także dwóch innych polskich skoczków.

Stefan Hula oddał dziś dwa skoki na odległość 120,5 m. Polak ukończył zmagania na Gross-Titlis-Schanze na 22. lokacie.

Maciej Kot w drugiej próbie wylądował na 126. metrze. Zawodnik z notą 230,8 pkt. uplasował się na 16. miejscu.