Aktualności

MP Wisła: Kamil Stoch i Stefan Hula na prowadzeniu

Za nami pierwsza seria świątecznego konkursu w Wiśle, gdzie trwa walka o tytuł indywidualnego mistrza Polski w skokach narciarskich. Miejsca lidera na półmetku rywalizacji zajmują Kamil Stoch i Stefan Hula. Finał konkursu o 15:07.

Dwóch Polaków na prowadzeniu

Lider polskiej kadry w skokach narciarskich Kamil Stoch obejmuje miejsce lidera wraz ze Stefanem Hulą. Pierwszy z nich skoczył 126 m, a drugi jedynie trzy metry krócej. Trzeci jest Piotr Żyła (119 m).

Maciej Kot po skoku na odległość 115,5 m zajmuje czwarte miejsce ex aequo z Krzysztofem Leją (115,5 m). Z trudnymi warunkami nie poradził sobie Dawid Kubacki, który wylądował na 108. metrze.

Wspomnienia sprzed roku

Złoty medal w ubiegłej edycji konkursu świątecznego wywalczył Piotr Żyła, który pokonał Dawida Kubackiego i Macieja Kota. Kamil Stoch z powodu choroby wycofał się z rywalizacji, aby po Nowym Roku triumfować w 65. Turnieju Czterech Skoczni.

Nieobecni

Pięciu Polaków wyruszyło w podróż do Engelbergu, gdzie jutro i pojutrze rozegrane zostaną zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego. O kolejne punkty do klasyfikacji generalnej powalczy lider Tomasz Pilch, który prawdopodobnie dołączy do kadry na austriacką część TCS.

Do Szwajcarii udali się także Paweł Wąsek, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł oraz Przemysław Kantyka.

Charytatywna akcja

Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle-Malince to nie tylko arena zmagań dzisiejszego konkursu o tytuł mistrza Polski. Tuż przy obiekcie można nabyć także kalendarze na 2018 rok z autografami polskich orłów.

Akcja promuje honorowe krwiodawstwo.

Seria finałowa

Start drugiej serii konkursowej wyznaczono na godzinę 15:07. Transmisję przeprowadza stacja TVP1 oraz TVP Sport.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Aleksandra Bazułka

O autorze

Paulina Kukurenda