PK Engelberg: Sondre Ringen najlepszy na treningu, Pilch siódmy

Sondre Ringen okazał się najlepszy w serii treningowej przed konkursem Pucharu Kontynentalnego w szwajcarskim Engelbergu. Reprezentant Norwegii poszybował na 136. metr.

Norweg najdalej

Najlepszy po dziesięciodniowej przerwie w oficjalnym treningu okazał się być Sondre Ringen. Norweg poszybował na 136. metr, dzięki czemu wygrał z Nejcem Dezmanem (130 m) przewagą pięciu punktów.

Trzeci był Andreas Schuler ze Szwajcarii (133,5 m).

Czwarte miejsce zajął Clemens Leitner (125 m), piąty był kolejny ze szwajcarskich skoczków, Killian Peier (132 m), a na szóstej lokacie uplasował się Andreas Alamommo (124,5 m).

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego, Tomasz Pilch, skoczył 125 m, co wystarczyło na zajęcie siódmej pozycji w serii treningowej.

Rezultaty Polaków

Do Engelbergu pojechało pięciu biało-czerwonych, którzy w drugim dniu Świąt nie mogli wystartować w konkursie świątecznym, gdzie ostatecznie triumfował Stefan Hula. O punkty walczyć będą Przemysław Kantyka, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Paweł Wąsek i Tomasz Pilch. Ostatni z nich po dwudniowych zawodach ma dojechać na austriacką część 66. Turnieju Czterech Skoczni.

Przemysław Kantyka (nr 43) w swoim pierwszym skoku osiągnął 120,5 m. Polak sklasyfikowany został na 14. miejscu.

Znacznie bliżej wylądował Aleksander Zniszczoł (nr 48). Zwycięzca Letniego Pucharu Kontynentalnego z 2011 roku skoczył 114,5 m i zajął 24. lokatę.

Skaczący po sobie Klemens Murańka (nr 52) i Paweł Wąsek (nr 53) także nie zdołali dolecieć do punktu konstrukcyjnego. Biało-czerwoni skoczyli kolejno 107 i 108 metrów, co dało im 44. i 43. miejsce.

Kilka słów o obiekcie

Tuż przed Świętami najlepsi skoczkowie świata rywalizowali na Gross-Titlis-Schanze, teraz przyszła pora na zawodników, którzy walczyć będą o powiększenie kwot startowych i kolejne punkty do klasyfikacji generalnej cyklu.

Skocznia mierzy 140 m, a punkt konstrukcyjny usytuowany jest na 125. metrze. Rekordzistą jest Domen Prevc, który w 2016 roku na zmodernizowanym obiekcie poszybował 144 m.

Warunki atmosferyczne

Wiatr umożliwił większości zawodnikom dalekie skakanie, jego średnia prędkość wyniosła 0,3 m/s pod narty.

Konkurs

Już dziś o 17:00 przeprowadzony zostanie jeden z dwóch konkursów PK w Engelbergu. Zawody poprzedzone zostaną serią próbną, która rozpocznie się o 15:30.