TCS Oberstdorf: Kwalifikacje dla Freitaga

Za nami pierwsze kwalifikacje 66. Turnieju Czterech Skoczni. Piątkowe zmagania w Oberstdorfie wygrał lider PŚ, Richard Freitag. Zobaczcie, jak zakończyły się dzisiejsze skoki.

Wyniki

Pierwsze miejsce zajął Richard Freitag po skoku na 130,5 metra, drugi był Junshiro Kobayashi, a trzeci Stefan Kraft.

Przebieg kwalifikacji

Kwalifikacje rozpoczęły się punktualnie o 16:30, z kolei skończyły nieco po 18:00. Skoczowie ruszali najpierw z 11. belki startowej, pod koniec – z dziesiątej. Łącznie wystartowało 67 zawodników z siedemnastu państw.

Kilkakrotnie, z powodu silniejszego wiatru, nastąpiły kilkuminutowe przerwy.

Dyskwalifikacji uległ startujący z numerem 16 Kazach Sabirzhan Muminov. Po raz pierwszy skoczkowie mieli zamontowane chipy, które wykrywały moment wybicia z progu.

Na trybunach pojawił się obecnie kontuzjowany Niemiec, Severin Freund, który wróci na skocznię latem 2018.

Miejsca Polaków

Jakub Wolny skoczył 111,5 metra i nie awansował do konkursu sobotniego, zajmując 51. miejsce. Maciej Kot oddał skok na 123. metr (27. pozycja). Stefan Hula skoczył 131 metrów i zajął 12. lokatę.

Dawid Kubacki oddał skok na 130,5 metra (6. miejsce). Z kolei Piotr Żyła skoczył na odległość 127 metrów i był osiemnasty. Obrońca tytułu sprzed roku, Kamil Stoch, oddał skok na odległość 118 metrów, co pozwoliło mu zająć 28. lokatę.