Klasyfikacja generalna TCS: Kamil Stoch liderem

Inauguracyjny konkurs Turnieju Czterech Skoczni dla Polaków rozpoczął się fenomenalnie. Liderem cyklu został Kamil Stoch, trzeci jest Dawid Kubacki, a Stefan Hula plasuje się na piątej lokacie.

Biało-czerwona klasyfikacja generalna TCS

Liderem prestiżowego turnieju po świetnych skokach został Kamil Stoch z łączną notą 279,7 pkt. Tuż za nim uplasował się Richard Freitag z Niemiec, który ma na koncie o 4,2 pkt. mniej niż wspomniany Polak. Trzeci jest Dawid Kubacki (270,1 pkt.).

Czwarty w cyklu jest Stefan Kraft, który po dwóch seriach konkursowych zdobył 262,8 pkt. Najlepszy start w karierze i zarazem w Oberstdorfie odnotował mistrz Polski – Stefan Hula (259,2 pkt.). Reprezentant Polski jest piąty.

W czołowej dziesiątce znajdują się także: 6. Junshiro Kobayashi (257,1 pkt.), 7. Johann Andre Forfang i Anders Fannemel (255,3 pkt.), 9. Markus Eisenbichler (255,1 pkt) i 10. Andreas Wellinger (254 pkt.).

Punkty wywalczyło także dwóch innych biało-czerwonych. Maciej Kot zajmuje 15. lokatę z łączną notą 243,3 pkt., a Piotr Żyła jest dwudziesty piąty (231,7 pkt.).

Sytuacja w Pucharze Świata

Dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej zawodów najwyższej rangi należą do niemieckich skoczków narciarskich. Liderem pozostał Richard Freitag, który ma na koncie 630 pkt., drugi jest zaś jego rodak Andreas Wellinger (425 pkt.).

Triumf Kamila Stocha w Oberstdorfie umożliwił mu awans z czwartej na trzecią lokatę. Polak traci 207 „oczek” do Richarda Freitaga.

Czwarty jest Daniel Andre Tande (367 pkt.), piąty Stefan Kraft (342 pkt.), a szóste miejsce zajmuje z kolei Johann Andre Forfang (291 pkt.). Na siódmej pozycji sklasyfikowany jest były lider PŚ – Junshiro Kobayashi (284 pkt.). Markus Eisenbichler plasuje się na ósmej lokacie.

Swoje miejsce znacząco poprawił Dawid Kubacki, który po pierwszym pucharowym podium wskoczył na dziewiąte miejsce (221 pkt.).

Dziesiąty jest Anders Fannemel (205 pkt.).

Miejsca pozostałych Polaków: 13. Piotr Żyła (181 pkt.), 15. Stefan Hula (144 pkt.), 17. Maciej Kot (115 pkt.), 38. Jakub Wolny (15 pkt.).

• Źródło: fis-ski.com