Aktualności

TCS Ga-Pa: Timi Zajc najlepszy na treningu, Stoch drugi!

Zwycięzcą drugiego treningu na Olympiaschanze został Timi Zajc. Reprezentant Słowenii skoczył 140 m. Kamil Stoch po skoku na odległość 134,5 m zajął drugą lokatę. Początek kwalifikacji o 14:00.

Fenomenalny Słoweniec

Timi Zajc to najmłodszy zawodnik, który weźmie udział w kwalifikacjach. Słoweniec niejednokrotnie pokazywał swój potencjał w ostatnich konkursach Pucharu Świata, w drugim treningu poszybował aż 140 m.

Lider Turnieju Czterech Skoczni Kamil Stoch doleciał do 134,5 m. Polak z notą 79,8 pkt. zajął drugą lokatę. Za plecami polskiego skoczka zameldował się Anders Fannemel z Norwegii (135 m).

Richard Freitag był czwarty (134,5 m). Piąte miejsce zajął Johann Andre Forfang (134,5 m), szóste Markus Eisenbichler (133,5 m), a siódme Peter Prevc (130,5 m).

W najlepszej dziesiątce znaleźli się także: 8. Simon Ammann (131,5 m), 9. Halvor Egner Granerud (129,5 m) i 10. Junshiro Kobayashi (130,5 m).

Druga seria treningowa przeprowadzona została z 15. i 16. belki startowej.

Dobre skoki Polaków

Jakub Wolny osiągnął 123,5 m. Polak z notą 57 pkt. zajął 33. miejsce.

Kolejny dobry skok zaprezentował Maciej Kot, który tym razem wylądował na 129. metrze w niemal bezwietrznych warunkach. Zakopiańczyk sklasyfikowany został na 18. lokacie.

Piotr Żyła znacząco się poprawił, bowiem w drugim skoku doleciał do 126,5 m. Indywidualny medalista MŚ z Lahti zajął 25. miejsce.

Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zrezygnowali z oddania próby w pierwszej odsłonie treningu, aby zachować siły na kwalifikacje. Każdy z nich w swojej pierwszej próbie na Olympiaschanze osiągnął dobry rezultat.

Piąty w Oberstdorfie, Stefan Hula skoczył 130,5 m i zajął trzynastą lokatę. Warto dodać, że zawodnik podobnie jak jego rodak Maciej Kot skakał bez pomocy wiatru. Niemiecka inauguracja 66. Turnieju Czterech Skoczni na długo zapadnie w pamięci Dawida Kubackiego, który wywalczył pierwsze podium w karierze. Polak w skoku treningowym doleciał do 127 m i uplasował się na 23. pozycji.

Kamil Stoch będący liderem cyklu TCS, poszybował aż 134,5 m. Wynik Polaka dał mu drugie miejsce.