Aktualności

TCS Ga-Pa: Czas na pierwszy konkurs w 2018 roku! (lista startowa)

Po sylwestrowej zabawie czas na pierwszy konkurs skoków narciarskich w 2018 roku. Seria próbna poprzedzająca drugi konkurs 66. Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen zaplanowana jest na 12:30, zawody mają się zacząć o 14:00. Kamil Stoch bronić będzie pozycji lidera.

Zwycięstwo w inauguracyjnym konkursie 66. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie padło łupem Kamila Stocha. Polak o 4,2 pkt. wyprzedza w tym momencie lidera Pucharu Świata – Richarda Freitaga. Trzeci jest Dawid Kubacki, który do swojego rodaka traci już 9,6 pkt.

Czy Kamil Stoch odniesie 24. pucharowe zwycięstwo w karierze i umocni się na prowadzeniu w turnieju? Faworytów do wygrania noworocznego konkursu jest wielu, m.in. Johann Andre Forfang, który w fenomenalnym stylu wygrał kwalifikacje.

Stefan Hula, który zajmuje aktualnie piąte miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu, także może zaskoczyć.

Na starcie sześciu Polaków

W Innsbrucku skład polskiej reprezentacji w skokach narciarskich powiększy się o jedną osobę; będzie to Tomasz Pilch, który wywalczył dodatkowe miejsce dzięki świetnym startom w ramach Pucharu Kontynentalnego. Póki co w Garmisch-Partenkirchen walczyć będzie sześciu biało-czerwonych, którzy w niedzielę wywalczyli awans. Na belce startowe zasiądą: Piotr Żyła (nr 24), Maciej Kot (nr 19), Jakub Wolny (nr 39), Kamil Stoch (nr 6), Stefan Hula (nr 3) i Dawid Kubacki (nr 2).

O tym, w jakich parach rywalizować będą podopieczni Stefana Horngachera, pisaliśmy TUTAJ.

Parametry obiektu

Olympiaschanze jest następczynią starego obiektu o tej samej nazwie, zburzonego w kwietniu 2007 roku. Dziś mija dokładnie 10 lat od pierwszego konkursu zorganizowanego na nowej skoczni.

Punkt K jest usytuowany na 125 metrze, zaś HS na 140 metrze. Rekord skoczni należy do Simona Ammanna i wynosi 143,5 metra. Szwajcar osiągnął taką odległość w 2010 roku.

Skoki w TV

Początek serii próbnej przed noworocznymi zawodami wyznaczono na godzinę 12:30. Sam konkurs rozpocząć się ma punktualnie o 14:00.

Transmisję z Garmisch-Partenkirchen przeprowadzą TVP1 (14:00) i Eurosport 1 (13:45).

Lista startowa


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kukurenda