Aktualności

TCS Ga-Pa: Tilen Bartol wygrywa serię próbną

Tilen Bartol okazał się zwycięzcą serii próbnej noworocznego konkursu w Garmisch-Partenkirchen. Na drugim miejscu uplasował się Richard Freitag, trzeci był Anders Fannemel.

Pierwsza dziesiątka

Tuż za czołową trójką znalazł się Halvor Egner Granerud, piąty był Denis Korniłow. Na szóstej lokacie uplasował się Dawid Kubacki, a siódmy był Peter Prevc. Ósma pozycja przypadła Johannowi Andre Forfangowi, a dziewiąta Junshiro Kobayashiemu. „Dziesiątkę” zamknął Stephan Leyhe.

Miejsca Polaków

W odróżnieniu od konkursu w Oberstdorfie, w drugim konkursie 66. Turnieju Czterech Skoczni wystąpią wszyscy Polacy. Jako pierwszy z biało-czerwonych na belce pojawił się Piotr Żyła, który uzyskał 125 metrów i zajął 18. miejsce. Niedługo po nim skoczył Maciej Kot, który wygrał w parze z Gregorem Schlierenzauerem, uzyskując 126,5 m zajął 11. miejsce. Kolejnym zawodnikiem miał być Jakub Wolny, jednak w serii próbnej się nie pojawił. Kamil Stoch, który rywalizować będzie z Andreasem Wankiem, wylądował na 123. metrze i zajął 24. miejsce. Przedostatni z Polaków zaprezentował się Stefan Hula, który uzyskał 128 metrów i zajął 17. miejsce. Dawid Kubacki po skoku na odległość 130,5 metra zajął 6. lokatę.


  • Źródło: fis-ski.com / informacja własna
  • Foto: Justyna Gorzkowska

O autorze

Paulina Ziemiańska