Aktualności

TCS Innsbruck: 67 zawodników na starcie kwalifikacji (lista startowa)

Pora na austriacką część Turnieju Czterech Skoczni. Po dwóch konkursach w niemieckim Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen, najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować na Bergisel w Innsbrucku. Na liście startowej kwalifikacji widnieje siedem nazwisk reprezentantów Polski.

Numery startowe Polaków

W Innsbrucku wystartuje nie sześciu, lecz siedmiu biało-czerwonych. Do podopiecznych Stefana Horngachera dołączył Tomasz Pilch, który za sprawą bardzo dobrych wyników w Pucharze Kontynentalnym, wywalczył dodatkowe miejsce na TCS. To będzie pierwszy występ polskiego juniora w tak ważnej imprezie i w Pucharze Świata.

Polacy w oficjalnych treningach i kwalifikacjach startować będą w następującej kolejności: 18. Tomasz Pilch, 30. Jakub Wolny, 51. Maciej Kot, 53. Stefan Hula, 54. Piotr Żyła, 58. Dawid Kubacki i 66. Kamil Stoch.

Historia startów

Dotychczas tylko jeden Polak sięgnął po zwycięstwo w Innsbrucku – i był to Adam Małysz. Miało to miejsce 4 stycznia 2001 roku; to właśnie w tym sezonie polski skoczek wygrał Turniej Czterech Skoczni.

Rok temu zwycięstwo świętował Daniel Andre Tande, który był głównym rywalem Kamila Stocha w walce o triumf w całej imprezie. Norweg  w jednoseryjnym i zarazem loteryjnym konkursie skoczył 128,5 m i wyprzedził rodaka Roberta Johanssona oraz Rosjanina Jewgienija Klimowa. Najlepszym z Polaków był Kamil Stoch, który zajął 4. miejsce.

Parametry skoczni

Rozmiar austriackiej skoczni Bergisel wynosi 130 m, zaś punkt K usytuowany jest na 120. metrze.

Rekordzistą jest Michael Hayboeck, który w 2015 roku poszybował aż 138 metrów.

Program – Innsbruck

Środa, 03.01. 2018

  • 11:45 – oficjalny trening
  • 14:00 – kwalifikacje

Czwartek, 04.01. 2018

  • 12:30 – seria próbna
  • 14:00 – I seria konkursowa (KO)

Lista startowa kwalifikacji


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kukurenda