TCS: Kto poskromi Bergisel? (lista startowa)

Pora na austriacką część 66. Turnieju Czterech Skoczni. O godzinie 12:30 rozpocznie się seria próbna, a o 14:00 – trzeci konkurs turnieju w Innsbrucku. O awans do punktowanej serii powalczy siedmiu Polaków z liderem TCS Kamilem Stochem na czele. Czy uda się przeprowadzić sprawiedliwy konkurs?

 

11,8 pkt. przewagi nad Niemcem

Liderem po dwóch niemieckich konkursach w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen jest Kamil Stoch. Polak dwukrotnie triumfował, dzięki czemu zdołał wyprzedzić Richarda Freitaga o 11,8 pkt. w całym turnieju. Czy lider polskiej kadry utrzyma prowadzenie i w finale postawi kropkę nad „i”?

Dużym utrudnieniem może być mocno wiejący wiatr. Zwycięstwo w loteryjnym konkursie przed rokiem odniósł Daniel Andre Tande, który wyprzedził rodaka Robert Johanssona i Jewgienija Klimowa z Rosji. Kamil Stoch był czwarty. 

Siedmiu Polaków na starcie

Przez wietrzne kwalifikacje przebrnął komplet Polaków. Jako pierwszy zaprezentuje się Jakub Wolny (nr 25), który rywalizować będzie w pierwszej parze z Peterem Prevcem. 

Maciej Kot (nr 20) walczyć będzie z weteranem skoków narciarskich – Noriakim Kasai. 

Debiutant w Pucharze Świata, Tomasz Pilch (nr 38) o awans do punktowanej serii rywalizować będzie z niemieckim skoczkiem Stephanem Leyhe. Także kolejny z biało-czerwonych Piotr Żyła (nr 39) ma przed sobą pojedynek z zachodnim sąsiadem, jest to Karl Geiger.

W najlepszej dziesiątce środowych kwalifikacji zameldowało się trzech Polaków. Stefan Hula był ósmy, dzięki czemu zmierzy się z teoretycznie słabszym zawodnikiem – Florianem Altenburgerem. 

Trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej TCS, Dawid Kubacki (nr 4) powalczy z Finem Jarkko Maeaettae. Z kolei lider polskiej kadry i turnieju oraz 2. zawodnik Pucharu Świata, Kamil Stoch (nr 2) rywalizować będzie z Markusem Schiffnerem. 

Z kim powalczy pozostała część zawodników? LINK

Junshiro Kobayashi powalczy o zwycięstwo?

Mimo problemów ze sprawnym przeprowadzeniem serii kwalifikacyjnej, ostatecznie każdy z zawodników oddał skok na słynnej Bergisel. Zwycięzcą został Junshiro Kobayashi, który przez krótki czas był nawet liderem Pucharu Świata. Japończyk skoczył 131 m i pokonał Kamila Stocha oraz Richarda Freitaga, którzy konkurują w walce o triumf w 66. TCS. 

Więcej na temat kwalifikacji w Innsbrucku możecie przeczytać TUTAJ.

Parametry skoczni 

Rozmiar austriackiej skoczni Bergisel wynosi 130 m, zaś punkt K usytuowany jest na 120. metrze.

Rekordzistą jest Michael Hayboeck, który w 2015 roku poszybował aż 138 metrów. 

Rozkład dnia

Czwartek, 4.01.2018

  • 12:30 – seria próbna
  • 14:00 – I seria konkursowa (KO)

Lista startowa konkursu


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Maja Gara
Posted in Aktualności and tagged , , , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.