Aktualności

TCS: Kto poskromi Bergisel? (lista startowa)

Pora na austriacką część 66. Turnieju Czterech Skoczni. O godzinie 12:30 rozpocznie się seria próbna, a o 14:00 – trzeci konkurs turnieju w Innsbrucku. O awans do punktowanej serii powalczy siedmiu Polaków z liderem TCS Kamilem Stochem na czele. Czy uda się przeprowadzić sprawiedliwy konkurs?

11,8 pkt. przewagi nad Niemcem

Liderem po dwóch niemieckich konkursach w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen jest Kamil Stoch. Polak dwukrotnie triumfował, dzięki czemu zdołał wyprzedzić Richarda Freitaga o 11,8 pkt. w całym turnieju. Czy lider polskiej kadry utrzyma prowadzenie i w finale postawi kropkę nad „i”?

Dużym utrudnieniem może być mocno wiejący wiatr. Zwycięstwo w loteryjnym konkursie przed rokiem odniósł Daniel Andre Tande, który wyprzedził rodaka Robert Johanssona oraz Jewgienija Klimowa z Rosji. Kamil Stoch był czwarty.

Siedmiu Polaków na starcie

Przez wietrzne kwalifikacje przebrnął komplet Polaków. Jako pierwszy zaprezentuje się Jakub Wolny (nr 25), który rywalizować będzie w pierwszej parze z Peterem Prevcem.

Maciej Kot (nr 20) walczyć będzie z weteranem skoków narciarskich – Noriakim Kasai.

Debiutant w Pucharze Świata, Tomasz Pilch (nr 38), o awans do punktowanej serii rywalizować będzie z niemieckim skoczkiem Stephanem Leyhe. Także kolejny z biało-czerwonych, Piotr Żyła (nr 39), ma przed sobą pojedynek z zachodnim sąsiadem – jest nim Karl Geiger.

W najlepszej dziesiątce środowych kwalifikacji zameldowało się trzech Polaków. Stefan Hula był ósmy, dzięki czemu zmierzy się z teoretycznie słabszym zawodnikiem – Florianem Altenburgerem.

Trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej TCS, Dawid Kubacki (nr 4), powalczy z Finem Jarkko Maeaettae. Z kolei lider polskiej kadry i turnieju oraz drugi zawodnik Pucharu Świata, Kamil Stoch (nr 2), rywalizować będzie z Markusem Schiffnerem.

Z kim powalczy pozostała część zawodników? LINK

Junshiro Kobayashi powalczy o zwycięstwo?

Mimo problemów ze sprawnym przeprowadzeniem serii kwalifikacyjnej, ostatecznie każdy z zawodników oddał skok na słynnej Bergisel. Zwycięzcą został Junshiro Kobayashi, który przez krótki czas był nawet liderem Pucharu Świata. Japończyk skoczył 131 m i pokonał Kamila Stocha oraz Richarda Freitaga, którzy konkurują w walce o triumf w 66. TCS.

Więcej na temat kwalifikacji w Innsbrucku możecie przeczytać TUTAJ.

Parametry skoczni

Rozmiar austriackiej skoczni Bergisel wynosi 130 m, zaś punkt K usytuowany jest na 120. metrze.

Rekordzistą jest Michael Hayboeck, który w 2015 roku poszybował aż 138 metrów.

Rozkład dnia

Czwartek, 4.01. 2018

  • 12:30 – seria próbna
  • 14:00 – I seria konkursowa (KO)

Lista startowa konkursu


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kukurenda