Aktualności

TCS Bischofshofen: Dawid Kubacki wygrywa kwalifikacje

Dawid Kubacki okazał się zwycięzcą kwalifikacji finałowego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Na drugim miejscu znalazł się Johann Andre Forfang, a trzeci był Simon Ammann. Wszyscy Polacy w konkursie.

Pierwsza dziesiątka

Tuż za podium uplasował się Stefan Kraft z odległością 134 metrów. Piąty był Kamil Stoch, a szósty Robert Johansson. Siódma lokata należała do Zigi Jelara (135 m). Ósme miejsce przypadło Andreasowi Wellingerowi, a dziewiąte Markusowi Eisenbichlerowi. Czołową dziesiątkę uzupełnił Jernej Damjan (131 m).

Miejsca Polaków

Jako pierwszy z biało-czerwonych na belce startowej usiadł najmłodszy Tomasz Pilch, który uzyskał 120,5 metrów i zajął 42. miejsce, pewnie kwalifikując się do jutrzejszego konkursu. Kolejnym Polakiem był Jakub Wolny, który skoczył 122 metrów (39. lokata). Chwilę później swój skok oddał Maciej Kot, który uzyskał 125,5 metra i zajął 20. miejsce. Stefan Hula skokiem na odległość 128 metrów uplasował się na 14. lokacie. Identyczną odległość uzyskał Piotr Żyła (16. miejsce). Dawid Kubacki wylądował na 136. metrze, który wygrał kwalifikacje. Kamil Stoch uzyskał 130 metrów, co dało mu 5. miejsce. 

Pełne wyniki kwalifikacji:

MiejsceNr startowyQZawodnikKrajOdległośćPkt.
156QKubacki, DawidPOL136.0139.9
260QForfang, Johann AndreNOR135.0136.3
345QAmmann, SimonSUI136.0133.5
461QKraft, StefanAUT134.0133.0
565QStoch, KamilPOL130.0132.3
655QJohansson, RobertNOR134.0132.0
730QJelar, ZigaSLO135.0131.0
864QWellinger, AndreasGER130.0130.6
959QEisenbichler, MarkusGER131.0130.3
1057QDamjan, JernejSLO131.0130.1
1131QKobayashi, RyoyuJPN134.5129.8
1258QFannemel, AndersNOR128.5125.8
1348QPrevc, PeterSLO127.5124.8
1451QHula, StefanPOL128.0124.6
1529QKornilov, DenisRUS131.5123.9
1653QZyla, PiotrPOL128.0122.6
1754QGeiger, KarlGER128.0121.4
1823QPrevc, DomenSLO128.0119.5
1938QHuber, DanielAUT127.5118.7
2049QKot, MaciejPOL125.5118.2
2163QTande, Daniel AndreNOR125.5117.9
2247QGranerud, Halvor EgnerNOR125.0117.6
2346QFettner, ManuelAUT125.5117.1
2443QHayboeck, MichaelAUT126.0116.7
2533QKasai, NoriakiJPN126.0115.6
2650QLeyhe, StephanGER124.5114.7
2724QPeier, KillianSUI125.5114.4
2835QSchlierenzauer, GregorAUT125.0114.2
2952QStjernen, AndreasNOR125.0113.9
3034QAigner, ClemensAUT125.0113.7
3162QKobayashi, JunshiroJPN124.0113.5
3215QColloredo, SebastianITA124.5113.2
3336QSchmid, ConstantinGER124.5111.4
3441QSemenic, AnzeSLO121.5108.8
3539QZajc, TimiSLO122.0108.7
355QBickner, KevinUSA121.5108.7
3710QInsam, AlexITA121.0107.9
3840QTakeuchi, TakuJPN121.0106.9
3932QWolny, JakubPOL122.0106.4
4028QPoppinger, ManuelAUT122.5106.0
4120QVassiliev, DimitryRUS121.5105.7
4219QPilch, TomaszPOL120.5104.9
434QTollinger, EliasAUT118.0103.7
4413QBoyd-Clowes, MackenzieCAN117.5101.2
453QSchiffner, MarkusAUT117.5100.8
4611QKozisek, CestmirCZE117.5100.6
4742QPaschke, PiusGER118.0100.4
4821QLeitner, ClemensAUT117.597.1
498QSakuyama, KentoJPN114.596.8
5018QRomashov, AlexeyRUS117.596.4
511-0Steiner, MaximilianAUT115.096.3
5226-0Aalto, AnttiFIN117.096.0
5337-0Deschwanden, GregorSUI117.095.9
546-0Zografski, VladimirBUL114.593.6
559-0Maeaettae, JarkkoFIN111.588.9
567-0Polasek, ViktorCZE109.584.7
5716-0Nazarov, MikhailRUS110.582.8
5825-0Nousiainen, EetuFIN109.082.3
5927-0Rhoads, WilliamUSA110.581.4
6017-0Aigro, ArttiEST110.080.0
6114-0Muminov, SabirzhanKAZ107.077.7
6244-0Bartol, TilenSLO109.077.3
632-0Rupitsch, MarkusAUT102.068.9
6422-0Stursa, VojtechCZE101.566.1
DSQ12-0Glasder, MichaelUSA117.099.4


  • Źródło: fis-ski.com / informacja własna
  • Foto: Justyna Gorzkowska

O autorze

Paulina Ziemiańska

Dodaj komentarz