PK Titisee-Neustadt: Wygrana Davida Siegela, Kantyka dziewiąty

Niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Titisee-Neustadt wygrał David Siegel. Tuż za nim uplasowało się trzech Norwegów. Najlepszy z Polaków, Przemysław Kantyka był dziewiąty.

Przebieg zawodów

Drugi w ten weekend konkurs Pucharu Kontynentalnego wygrał 21-letni Niemiec, David Siegel. Skoczył on kolejno 140 m oraz 135 metrów, co dało łączną notę 277 pkt.

Na drugim miejscu uplasował się Norweg Marius Lindvik (136 i 135.5 m), który triumfował w sobotę. Podium uzupełnił kolejny Norweg, Sondre Ringen (137 i 136.5 m).

Czwarty był doświadczony reprezentant Norwegii, Tom Hilde (135 i 134 m), a piąty Austriak Thomas Lackner (137 i 131 m).

Czołową 10-tkę uzupełnili: 6. Joachim Hauer, 7. Bor Pavlovcic, 8. Anze Lanisek, 9. Przemysław Kantyka i 10. Tomaz Naglic.

W dzisiejszych zawodach nie startowali: Włoch Federico Cecon i Koreańczyk Hyunki Kim.

Wyniki Polaków

Do drugiej serii oprócz Przemysława Kantyki awansowali Aleksander Zniszczoł i Klemens Murańka. Zajęli oni ostatecznie 18. i 20. miejsce.

Na pierwszej rundzie swój występ zakończyli Paweł Wąsek (46. lokata, 125,5 m) i Andrzej Stękała (65. lokata, 109,5 m).

Pełne wyniki możecie zobaczyć TUTAJ.

Kolejne zawody cyklu odbędą się w najbliższą środę i czwartek w Bischofshofen na skoczni im. Paula Ausserleitnera. Jest to ostatnia z aren corocznego Turnieju Czterech Skoczni.

Klasyfikacja generalna PK

Nowym liderem cyklu został Marius Lindvik, który ma w swoim dorobku 416 punktów. Tuż za nim jest Tomasz Pilch (nieobecny w Titisee-Neustadt, brał udział w austriackiej części 66. TCS), tracący do Norwega 19 oczek (ma 397 pkt). Trzecie miejsce zajmuje Jonathan Learoyd (330 pkt).