Aktualności

PŚ Bad Mitterndorf: Czas na pierwsze loty w sezonie! (lista startowa kwalifikacji)

Na starcie kwalifikacji do sobotniego konkursu w Bad Mitterndorf znajduje się 59 zawodników. Polskę reprezentować będzie sześciu biało-czerwonych, w tym Kamil Stoch, który wystartuje w plastronie lidera Pucharu Świata. Start konkursu kwalifikacyjnego o godzinie 12:00.

 

Sprawdzian przed MŚwL

Loty na Kulm to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się wielkimi krokami mistrzostwami świata w lotach. W dniach 19-21 stycznia 2018 roku, w niemieckim Oberstdorfie złotego medalu wywalczonego dwa lata temu w Bad Mitterndorf bronić będą Norwegowie i Peter Prevc. W tym roku do indywidualnej walki z pewnością włączy się Kamil Stoch, który wygrał ostatnie cztery konkursy Pucharu Świata, ponadto przeszedł do historii za sprawą swojego występu w Turnieju Czterech Skoczni.

Wspomnienia z 2015 roku

Ostatni raz Puchar Świata przeprowadzony został na mamuciej skoczni Kulm w 2015 roku, kiedy to triumfował Severin Freund. Niemiec był lepszy od Stefana Krafta i Jurija Tepesa. Na drugi dzień konkurs został odwołany z powodu zbyt silnego wiatru.

Skład Polski

Niezmiennie od początku zimowego sezonu skoków narciarskich, w konkursach Pucharu Świata startują ci sami polscy skoczkowie. Wyjątkiem była austriacka część Turnieju Czterech Skoczni, gdzie do ekipy Stefana Horngachera dołączył Tomasz Pilch. 

Z numerem 27 wystąpi Jakub Wolny, który nie miał jeszcze okazji zaprezentować się na mamuciej skoczni. Polak w nadchodzący weekend wyrobi swój rekord życiowy. 

Nieco później na belce startowej zasiądzie Maciej Kot (nr 42), a następnie kolejni biało-czerwoni: Stefan Hula (nr 45), Piotr Żyła (nr 46), Dawid Kubacki (nr 50) i Kamil Stoch (nr 59), który jest ponadto rekordzistą Polski. W 2017 roku triumfator 66. TCS poleciał aż 251,5 m.

Parametry obiektu

Skocznia w Bad Mitterndorf jest jedną z czterech największych obiektów do skoków narciarskich na świecie. Punkt konstrukcyjny umiejscowiony jest na 200. metrze, a rozmiar to 235 m. 

Oficjalnym rekordzistą Kulm-Skiflugschanze jest Peter Prevc, który w 2016 roku poszybował 244 m.

Program – 12.01.2018

  • 10:30 – oficjalny trening 
  • 12:00 – kwalifikacje 

Lista startowa kwalifikacji 


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Angelika Uchacz

O autorze

Paulina Kukurenda