Aktualności

MŚwL Oberstdorf: Daniel Andre Tande liderem, Stoch trzeci!

Prowadzenie w pierwszej serii konkursu Mistrzostw Świata w Lotach w Oberstdorfie objął Daniel Andre Tande. Reprezentant Norwegii osiągnął 212 m i wyprzedza będącego na drugim miejscu Richarda Freitaga o 1,3 pkt. 

 

Norweg liderem 

Liderem po skokach 40 zawodników jest Daniel Andre Tande. Norweg skoczył 212 metrów i choć nie jest to najlepsza odległość, to dzięki wysokim ocenom od sędziom i sporej bonifikacie za wiatr, objął on prowadzenie w konkursie MŚwL. Drugie miejsce zajmuje powracający do rywalizacji Richard Freitag, który poleciał 228 m. 

Kamil Stoch jest trzeci (230 m) i traci do lidera tylko dwa punkty. Tuż za plecami Polaka sklasyfikowani są Peter Prevc (222,5 m), Stefan Kraft (218 m), Noriaki Kasai (218,5 m), Anze Semenic (214,5 m). 

Słoweniec Jernej Damjan jest ósmy (216 m), dziewiąte miejsce zajmuje Simon Ammann (203,5 m), a czołową „10” zamyka Andreas Stjernen (193 m). 

Loty Polaków

Z siedemnastej belki startowej swój pierwszy skok oddawał Dawid Kubacki. Polak poleciał 207,5 m, dzięki czemu pewnie awansował do kolejnej serii konkursowej (14. lokata)

Kolejny z Polaków, Piotr Żyła nie doleciał do 200. metra, ale z notą 158,1 pkt. (190 m) znalazł się wśród trzydziestu szczęśliwców – 20. miejsce. Trzy metry dalej od swojego rodaka wylądował Stefan Hula, który jest obecnie siedemnasty.

Upadek Hayboecka

Austriak w chwili lądowania na 171,5 m, nie ustał swojej próby. Michael Hayboeck nie dał rady zapanować nad lewą nartą, która mu odjechała, jednak dzięki umiejętności uchronił swoje ciało i sam opuścił zeskok.


  • Źródło: informacja własna / FIS

O autorze

Paulina Kukurenda