Aktualności

MŚwL Oberstdorf: Kwalifikacje dla Tandego, Stoch drugi!

Przeniesione z czwartku kwalifikacje udało się przeprowadzić bez większych problemów. Najlepszy z grona 48 zawodników okazał się być Daniel Andre Tande, który poleciał 238,5 m. W zaplanowanym na godzinę 16:00 konkursie wystartuje czterech biało-czerwonych.

 

Fenomenalny Tande, trzech Polaków w „10”

Zwycięzca czwartkowego treningu także i w kwalifikacjach nie dał szans rywalom. Daniel Andre Tande poleciał aż 238,5 m, dzięki czemu poprawił rekord skoczni należący do Andreasa Wellingera o pół metra.

Drugie miejsce zajął Kamil Stoch (nr 29), który z tej samej belki co wspomniany Norweg poszybował 232 m. Wirtualne podium zamknął kolejny z podopiecznych Alexandra Stoeckla – Andreas Stjernen (217 m). 

Ze skróconego rozbiegu przyszło skakać Stefanowi Huli (nr 35). Polak poradził sobie z krótszym najazdem i wylądował na 217 m, metr bliżej od jego rekordu życiowego. Polak w kwalifikacjach uplasował się na czwartej lokacie.

Dalej sklasyfikowani zostali 5. Stefan Kraft (217 m), 6. Richard Freitag (219,5 m), 7. Simon Ammann (214,5 m), 8. Anze Semenic (209 m).

Dawid Kubacki (nr 19) poleciał 211,5 m, dzięki czemu zajął wysokie dziewiąte miejsce. Dziesiąty był Robert Johansson (211,5 m). 

Awans do konkursu wywalczył także Piotr Żyła (nr 33), który osiągnął 201,5 m. Reprezentant Polski uplasował się na 14. lokacie.

Kot w roli przedskoczka

Najsłabiej na wczorajszym treningu wypadł Maciej Kot i to on został pozbawiony szansy na start w kwalifikacjach. Polak wytypowany został jednak do innej roli, przez dwa dni będzie przedskoczkiem.

Skoki w TV

Transmisję dwóch pierwszych serii konkursowych przeprowadzi stacja TVP 1, TVP Sport oraz Eurosport 1. Konkurs zaplanowany jest na godzinę 16:00.

Pełne wyniki kwalifikacji


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kukurenda