Aktualności

PŚ Willingen: Drugi trening dla Kubackiego, Hula czwarty!

Drugą odsłonę treningu także wygrał Polak, lecz tym razem był to Dawid Kubacki, który skoczył 142 m. Tuż za wirtualnym podium znalazł się Stefan Hula (142,5 m)  Start kwalifikacji o 18:00. 

 

Mocny Kubacki

Drugą serię treningową był Dawid Kubacki, który poszybował 142 m. Polak pokonał będącego na drugim miejscu Daniela Andre Tandego (144 m) o 1,4 pkt.

Trzeci był Robert Johansson (141,5 m), zaś czwarty Stefan Hula (142,5 m). 

Rezultaty biało-czerwonych

Swoją odległość z pierwszej serii treningowej o dwa metry poprawił Jakub Wolny (124,5 m). Reprezentant kadry A z notą 41,7 pkt. zajął 33. miejsce.

Maciej Kot skoczył 130,5 m (49,9 pkt.) i sklasyfikowany został na 22. lokacie. Przy nieznacznym wietrze pod narty 0,3 m/s na 129. metrze wylądował Piotr Żyła. Polak zajął siedemnaste miejsce. 

Jako jedyny swój skok z dwunastej belki startowej oddawał Kamil Stoch. Wicelider Pucharu Świata skoczył tylko 121 m i uplasował się na 36. pozycji.

Śnieżyca w Willingen

Warunki atmosferyczne w Niemczech zmieniają się nom stop, z końcem pierwszej serii treningowej zawodników przywitała śnieżyca, która utrudniała oddawanie bezpiecznych prób na Mühlenkopfschanze. Ostatecznie udało się przeprowadzić kolejną odsłonę treningu bez większych problemów. 

Kilka słów o skoczni 

Nazwa niemieckiego obiektu znajdującego się w Willingen to Mühlenkopfschanze. Rozmiar skoczni wynosi 145 m, a punkt konstrukcyjny to 130 m. Rekordzistami są Jurij Tepes i Janne Ahonen (152 m). 

Kwalifikacje w TV

Transmisję z serii kwalifikacyjnej, która wlicza się na poczet turnieju Willingen Five, przeprowadzi stacja Eurosport 1 o godzinie 18:00.

Pełne wyniki treningów


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Anna Cis

O autorze

Paulina Kukurenda