PŚ Willingen: Kamil Stoch zwycięzcą kwalifikacji!

Zwycięzcą kwalifikacji po skoku na odległość 142,5 m został Kamil Stoch. Reprezentant Polski został liderem niemieckiego turnieju Willingen Five. Podium uzupełnili Richard Freitag i Daniel Andre Tande. Komplet Polaków w konkursie.

Stoch liderem turnieju

Kamil Stoch po skoku na odległość 142,5 m, wygrał kwalifikacje. Polak jest liderem turnieju Willingen Five, gdzie wyprzedza reprezentanta gospodarzy Richarda Freitaga o 1,9 pkt.

Trzeci jest Daniel Andre Tande, który po absencji w Zakopanem wrócił do rywalizacji. Norweg tak jak polski skoczek osiągnął 142,5 m.

Na czwartej lokacie uplasował się kolejny z norweskich skoczków – Johann Andre Forfang (143 m).

Kolejne miejsca zajęli 5. Tilen Bartol (142 m), 6. Anze Semenic (143 m), 7. Stephan Leyhe (143 m), 8. Jernej Damjan (137,5 m).

Podobnie jak w drugim treningu, Stefan Hula ponownie przekroczył 140 m, lądując pół metra dalej. Reprezentant Polski sklasyfikowany został na dziewiątej lokacie. Czołową dziesiątkę zamknął Robert Johansson (136,5 m).

W kwalifikacjach siedmiu zawodników pokonało granicę 140. metrów.

Komplet Polaków w konkursie

Jako pierwszy z Polaków zaprezentował się Jakub Wolny, który wylądował na 128,5 m. Mistrz świata juniorów z Val di Fiemme z notą 101,5 pkt. zajął 33. miejsce.

Maciej Kot poszybował 132 m (107,3 pkt.) i uplasował się na 26. lokacie.

Kolejny z biało-czerwonych, Piotr Żyła doleciał do 137,5 m. Odległość Polaka i dobre oceny od sędziów (115 pkt.) dały mu osiemnaste miejsce.

Na 130. metrze wylądował Dawid Kubacki, który w porównaniu do innych zawodników zmagał się z mniej korzystnym wiatrem (17. miejsce).

Dyskwalifikacja Niemca

Tuż przed swoim skokiem David Siegel, który jest reprezentantem gospodarzy, został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Program zawodów

Zarówno sobotni, jak i niedzielny konkurs wliczać się będą do Willingen Five. Zawodnik, który po zsumowaniu noty z kwalifikacji oraz zawodów będzie miał najwięcej punktów, wówczas wygra pierwszą edycję niemieckiego turnieju.