PŚ Willingen: Zwycięstwo Daniela Andre Tandego, Kubacki trzeci!

Zwycięzcą konkursu indywidualnego w Willingen został Daniel Andre Tande. Norweg wygrał po skokach na odległość 148 i 146,5 m. Dawid Kubacki trzeci, a Kamil Stoch tuż za podium.

Wygrana Norwega

Zwycięstwo na Muehlenkopfschanze odniósł dziś Daniel Andre Tande, który w serii finałowej poszybował 146,5 m. Norweg wygrał z Richardem Freitagiem (149,5 m, 141,5 m) o 0,8 pkt.

Trzeci był dziś Dawid Kubacki (145 m, 139,5 m), dla którego jest to drugie pucharowe podium w karierze. Tuż za podium znalazł się Kamil Stoch (146 m, 137,5 m), w przypadku którego zabrakło nieco odległości, aby wygrać w Willingen.

Andreas Wellinger był piąty (143,5 m, 141,5 m), a szóste miejsce zajął Stefan Hula (143,5 m, 140 m).

Na kolejnych dwóch lokatach uplasowali się reprezentanci Norwegii – Johann Andre Forfang (134,5 m, 144 m) i Robert Johansson (140 m, 142,5 m).

Miejsca Polaków

Znacząco swoją odległość z półmetku konkursu poprawił Jakub Wolny, który poszybował 135,5 m. Wysokie noty umożliwiły Polakowi zajęcie 23. miejsca na koniec zawodów.

Drugi skok Macieja Kota zmierzony został na odległość 129,5 m. Zakopiańczyk z dorobkiem 213,5 pkt. zajął 21. lokatę.

Piotr Żyła wylądował na 132,5 m. Reprezentant Polski w sobotnim konkursie uplasował się na trzynastym miejscu.

Program niedzielnych zawodów

W jutrzejszym konkursie weźmie udział komplet 56 zgłoszonych zawodników. Wystąpią także ci, którzy odpadli w piątkowych kwalifikacjach.

• 9:30 – seria próbna
  • 10:20 – I seria konkursowa