PŚ Willingen: Dominacja Forfanga, Stoch i Żyła na podium!

Zwycięzcą niedzielnych zmagań został Norweg Johann Andre Forfang. Drugie miejsce przypadło Kamilowi Stochowi, a podium dopełnił Piotr Żyła. Dzisiejszy konkurs stanowił część mini turnieju Willingen Five. Kolejne zmagania już w Pjongczangu podczas Igrzysk Olimpijskich!

Dominacja Norwega

Drugą serię zdominował Johann Andre Forfang. Pomimo mocnych opadów śniegu i kiepskiej widoczności doleciał aż na odległość 144,5 metra. Zaraz za nim uplasował się Kamil Stoch, podium dopełnił Piotr Żyła. Czwarte miejsce zajął reprezentant Norwegii Robert Johansson, a piąte Daniel Andre Tande. Szóste i siódme miejsca zajęli odpowiednio Markus Eisenbichler i Dawid Kubacki. Ósma lokata została przypisana Maciejowi Kotowi, a na dziewiątym miejscu uplasował się Nejc Dezman. Najlepszą dziesiątkę zamknął Andreas Wellinger.

Stefan Hula po skoku na 145 metrów ukończył zmagania na 12. pozycji. Maciej Kot zajął ostatecznie 8. miejsce. Piotr Żyła uplasował się na 3. pozycji, a Dawid Kubacki na 7. miejscu. Kamil Stoch zajął 2. lokatę.

• Źródło: informacja własna