Aktualności

ZIO Pjongczang: Trzecia seria dla Wellingera, Hula drugi a Stoch trzeci!

Pierwsza sesja treningowa dobiegła końca i jest bardzo dobrze, bowiem dwukrotnie wygrał Polak, zaś przed chwilą drugie miejsce zajął Stefan Hula, ulegając jedynie Andreasowi Wellingerowi (110,5 m). 

 

Zwycięstwo Wellingera, trzech Polaków w „10”

Andreas Wellinger w pięknym stylu poszybował aż 110,5 m. Odległość Niemca była najlepszą spośród wszystkich oddanych na przełomie trzech serii treningowych. 

Drugie miejsce zajął Stefan Hula, który wylądował na 105. metrze, a trzeci był Kamil Stoch (102 m), który do zwycięzcy stracił równo 10 pkt.

Tuż za wirtualnym podium zameldował się Junshiro Kobayashi (107,5 m).

Piąty był Karl Geiger (106 m), szósty Tilen Bartol (103 m), a siódmy kolejny z reprezentantów Niemiec – Stephan Leyhe (103,5 m). 

Ósme miejsce zajął Manuel Fettner (103,5 m), który trzykrotnie meldował się najlepszej „10”. Dawid Kubacki po skoku na odległość 101 m sklasyfikowany został na dziewiątej pozycji. 

Simon Ammann był dziesiąty (101,5 m). 

Maciej Kot w trzeciej próbie osiągnął 100 m i uplasował się na 11. lokacie.

Ponownie najsłabiej z grona pięciu biał0-czerwonych zaprezentował się Piotr Żyła (99,5 m). Polak zajął 13. miejsce.

Richard Freitag bez błysku

Lider niemieckiej kadry skoczków narciarskich trzykrotnie był najsłabszym punktem swojej drużyny. Richard Freitag zajął kolejno 20., 24. i 31. miejsce. Przypominamy, że każda reprezentacja może co najwyżej wystawić czterech zawodników do czwartkowych kwalifikacji.

Sesja wieczorna bez Polaków

Reprezentanci Polski odpuszczają wieczorną sesję treningową na koreańskim obiekcie, zamiast tego skoczkowie wezmą udział w treningu siłowym.


  • Źródło: informacja własna / FIS / pyeongchang2018.com / twitter.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kukurenda