Aktualności

ZIO Pjongczang: Kamil Stoch liderem na półmetku, Kubacki piąty!

Kamil Stoch najbliżej zdobycia złotego medalu olimpijskiego na skoczni dużej w Pjongczangu. Reprezentant Polski na półmetku rywalizacji poleciał 135 m. Dawid Kubacki jest piąty (134,5 m). 

 

Mocny Stoch

Najlepszy z grona 50 zawodników okazał się być Kamil Stoch. Polak poleciał 135 m i ma 3,4 pkt. przewagi nad Michaelem Hayboeckiem, który oddał najdłuższy skok ze wszystkich – 140 m. 

Andreas Wellinger jest trzeci (135,5 m), a Robert Johansson zajmuje 4. miejsce (137,5 m). 

Dawid Kubacki poszybował 134,5 m, dzięki czemu jest piąty.

Na szóstej lokacie sklasyfikowany jest Andreas Stjernen (134,5 m), siódmy jest Ryoyu Kobayashi (135,5 m), ósmy Peter Prevc (134 m), dziewiąty Johann Andre Forfang (133 m). 

Czołową „10” zamyka Simon Ammann (133,5 m).

W drugiej serii nie zobaczymy m.in. Noriakiego Kasaiego.

Komplet Polaków w finale

Przez piątkowe kwalifikacje przebrnął komplet biało-czerwonych. W pierwszej serii konkursowej wystartowali Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch i wszystkich zobaczymy w finale. 

Skok Macieja Kota zmierzony został na odległość 128,5 m. Polak jest siedemnasty.

Stefan Hula przy niewielkim wietrze pod narty skoczył 132 m i zajmuje dwunaste miejsce ze stratą do Kamila Stocha 12,6 pkt.).

Upadek Włocha

Davide Bresadola skaczący na początku stawki, nie zdołał ustać skoku przy lądowaniu na 124. metrze. Włoch opuścił zeskok o własnych siłach w asyście personelu medycznego i wszystko wskazuje na to, że nic mu się nie stało.

Wymarzone warunki 

Warunki do skakania na Alpensia Jumping Park są wymarzone. Wiatr jest niemal niezauważalny.

Relacja z zawodów

Przypominamy, że konkurs transmitowany jest za pośrednictwem stacji TVP 1 oraz Eurosport 1. O wynikach informować będziemy na skoki24.pl.


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: PZN

O autorze

Paulina Kukurenda