Aktualności

Co przed nami? Marzec ze skokami [program]

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu zakończyły się w minioną niedzielę, natomiast nie jest to koniec emocji na skoczniach narciarskich tej zimy. Sezon 2017/2018 wchodzi w decydującą fazę, a co za tym idzie najbliższe tygodnie przyniosą nam z pewnością wiele wrażeń. Przed nami jedenaście konkursów rozgrywanych w ramach Pucharu Świata, w tym druga edycja norweskiego turnieju Raw Air.

Skoki w Lahti

Przypomnijmy, że najbliższe zawody zostaną rozegrane w dniach 2-4 marca 2018 w fińskim Lahti. Już w sobotę na słynnej skoczni Salpausselkä (HS 130) odbędzie się rywalizacja drużynowa, zaś dzień później zawody indywidualne. Będzie to idealna okazja do wyrównania porachunków po konkursach olimpijskich. Jednocześnie będą to ostatnie zmagania w VI periodzie sezonu, w którym Polska może wystawić sześciu zawodników. Ze wstępnych kalkulacji wynika, że nasza kwota startowa nie ulegnie zmianie na ostatni, VII period, obejmujący zmagania w Norwegii oraz finałowy weekend w słoweńskiej Planicy.

Raw Air

Z Finlandii przeniesiemy się prosto na podwórko złotej drużyny z Pjongczangu. W dniach 10-18 marca 2018 rozegrany zostanie najbardziej morderczy turniej w skokach narciarskich – Raw Air. Zmagania zaczniemy konkursami na wzgórzu Hollmenkollen w Oslo. Następnie karawana przejedzie do Lillehammer oraz Trondheim. Finał zaplanowany jest na mamuciej skoczni Vikersunbakken. Sumując próby z prologów (kwalifikacji) oraz zawodów indywidualnych i drużynowych, to zawodnicy oddadzą łącznie aż 16 skoków branych pod uwagę w końcowej klasyfikacji. Przypomnijmy, że pierwszym zwycięzcą owego turnieju został Stefan Kraft. Kto zostanie nim w tym roku?

Finał PŚ w Planicy

Po długiej i wyczerpującej zimie karuzela Pucharu Świata zawita do słoweńskiej Planicy w Alpach Julijskich, gdzie od 23 do 25 marca rozgrywane będą zawody kończące sezon 2017/2018. Tradycyjnie już podczas ostatniego weekendu zobaczymy dwa konkursy indywidualne i jedne zmagania drużynowe, a nad malowniczo położonym kompleksem ponownie będzie rozbrzmiewała słynna piosenka zespołu Avseniki. Kto wie, może w tym roku pobity zostanie rekord świata w długości lotu? Zapraszamy do śledzenia relacji na naszej stronie.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Angelika Uchacz

O autorze

Magda Styś