PŚ Oslo: Kamil Stoch wygrywa prolog!

Kamil Stoch został zwycięzcą piątkowego prologu turnieju Raw Air na skoczni w Oslo. Polak poszybował na odległość 131 m z obniżonego rozbiegu. W niedzielnym konkursie indywidualnym wystąpi pięciu reprezentantów Polski.

Stoch liderem turnieju

Piątkowy prolog na Holmenkollbakken w Oslo wygrał Kamil Stoch. Reprezentant Polski w swojej próbie uzyskał rezultat 131 m z obniżonego rozbiegu, co pozwoliło mu na zwycięstwo i zostanie liderem turnieju Raw Air.

Kamil Stoch pokonał o 6,2 pkt. Roberta Johanssona (130,5 m) oraz o 8,1 pkt. Richarda Freitaga (130 m).

Na czwartej pozycji sklasyfikowany został kolejny z zawodników Alexandra Stoeckla – Johann Andre Forfang (130 m). Piąty był Dawid Kubacki (130 m).

Szóste miejsce zajął Andreas Stjernen (127,5 m), siódme Andreas Wellinger (126 m), ósme Stefan Kraft (126,5 m), dziewiąte Ryoyu Kobayashi (124,5 m), a czołową dziesiątkę zamknął Daniel Andre Tande (124,5 m).

Klasyfikacja turnieju Raw Air jest identyczna z dzisiejszymi wynikami serii kwalifikacyjnej.

Pięciu Polaków z awansem

Jakub Wolny wywalczył kwalifikację do niedzielnego konkursu skokiem na odległość 118,5 m. Polak zajął 42. miejsce.

Skok Piotra Żyły zmierzony został na odległość 116 m, dzięki czemu zapewnił sobie awans do pięćdziesiątki (44. lokata).

Stefan Hula był piętnasty (123 m).

Swój udział w zawodach w Oslo już na piątkowym prologu zakończył Maciej Kot. Zakopiańczyk w swojej próbie uzyskał 112 m i zajął 56. pozycję.