PK Zakopane: Manuel Fettner ponownie najlepszy, Wąsek dziesiąty!

Manuel Fettner odniósł drugie zwycięstwo w Pucharze Kontynentalnym, który odbył się w Zakopanem. Punkty wywalczyło trzech Polaków. Najlepszy z nich, Paweł Wąsek, był dziesiąty.

Dublet Austriaka, Wąsek w „TOP10”

Manuel Fettner nie dostał powołania do kadry na norweski turniej Raw Air. Austriak wziął udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem, gdzie dwukrotnie triumfował.

Reprezentant Austrii niedzielny konkurs wygrał po skokach na odległość 136,5 m i 138 m.

Podium uzupełnili Bor Pavlovčič (132,5 m, 133,5 m) i Stefan Huber, który na półmetku rywalizacji był liderem (136 m, 131 m).

Felix Hoffmann był czwarty (136 m, 132 m), piąte miejsce zajął Tomaž Naglič (132,5 m, 127,5 m), szóste Maritz Baer (133,5 m, 133 m), siódme Manuel Poppinger (131 m, 126 m), a ósmy był Ulrich Wohlgenannt (126,5 m, 135 m).

Na dziewiątej lokacie sklasyfikowany został Pius Paschke (130,5 m, 126 m), a dziesiąte miejsce zajęło ex aequo dwóch zawodników – Paweł Wąsek (126,5 m, 132,5 m) i Fredrik Bjerkeengen (126 m, 138 m).

Trzech Polaków z punktami

Oprócz wcześniej wspomnianego Pawła Wąska, punkty wywalczyło też dwóch innych reprezentantów Polski. Bartosz Czyż był dziewiętnasty (126 m, 128,5 m), a Tomasz Pilch zajął 24. miejsce (120,5 m, 131,5 m).

Pozostałe lokaty Polaków: 34. Krzysztof Miętus, 35. Klemens Murańka, 36. Aleksander Zniszczoł, 42. Krzysztof Leja, 43. Kacper Juroszek, 45. Stanisław Biela, 51. Przemysław Kantyka, 54. Andrzej Stękała, 55. Karol Niemczyk i 59. Krzysztof Biegun.

Dyskwalifikacja

Za nieprzepisowy kombinezon drugi dzień z rzędu zdyskwalifikowany został reprezentant Ukrainy Andrii Vaskul.

Już za tydzień finał

Ostatnie konkursy Pucharu Kontynentalnego 2017/2018 odbędą się w Czajkowskim. Skoczkowie rywalizować będą ze sobą w dniach 17-18 marca 2018 roku.