LPK Szczyrk: Zwycięstwo Aschenwalda, Kantyka czwarty!

Za nami pierwszy konkurs w cyklu FIS Beskidy Tour, odbywającego się w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego. Zwycięstwo odniósł Philipp Aschenwald. W czołowej 10-tce znalazło się 3 Polaków. Najlepszy okazał się Przemysław Kantyka, zajmując ostatecznie 4. pozycję.

I seria

Po pierwszej serii prowadził Austriak Philipp Aschenwald, oddając skok na 108,5 metra (najdalej w tej serii). Podium na półmetku zmagań uzupełnili odpowiednio: Rosjanin Ilmir Hazetdinov (106 m) i Czech Lukáš Hlava (105,5 m).

W pierwszej dziesiątce uplasowało się 3 Polaków: Aleksander Zniszczoł (5. miejsce, 104 m), Przemysław Kantyka (7. miejsce, 103 m) i Tomasz Pilch (8. miejsce, 103 m). Do drugiej serii awansowali także Paweł Wąsek (18. miejsce, 100 m) i Andrzej Stękała (23. miejsce, 100,5 m). Z powodu nieprzepisowego kombinezonu zdyskwalifikowany został Kacper Juroszek.

II seria

Philipp Aschenwald utrzymał prowadzenie po skoku na 106 metrów, co było najdłuższą odległością w serii finałowej. Pozycje na podium utrzymali Ilmir Hazetdinov (105 m w II serii) i Lukáš Hlava (104 m w II serii).

Najlepszym z Polaków okazał się Przemysław Kantyka. W drugiej serii oddał skok na 103 metry, co dało mu ostatecznie 4. pozycję. Tomasz Pilch był 7. (101 m w II serii), Aleksander Zniszczoł dziewiąty (skok na 99,5 m w serii finałowej), Paweł Wąsek dwudziesty (drugi skok na 97 m), zaś Andrzej Stękała zajął ostatecznie 27. pozycję (skok w II serii na 96,5 m).

Kolejne zawody już jutro w Wiśle na skoczni im. Adama Małysza.