LGP Rasnov: Wygrana Geigera, Dawid Kubacki trzeci!

Niedzielne zawody LGP w Rasnovie wygrał Niemiec Karl Geiger. Trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki. W pierwszej 10-tce uplasowało się 6 reprezentantów Polski.

Pierwsza seria

Po pierwszej serii prowadził Karl Geiger, po skoku na 99,5 metra (nota 135 pkt.). Drugi był Evgeniy Klimov, skacząc 98 metrów (nota 129,9 pkt.). Podium uzupełnił Dawid Kubacki, po skoku na odległość 98 metrów (nota 129,2 pkt.).

Piąty był Piotr Żyła (95,5 m), szósty Kamil Stoch (95 m), siódmy Stefan Hula (96,5 m), ósmy Maciej Kot (94,5 m), z kolei Jakub Wolny jedenasty (94,5 m).

Warto wspomnieć, że ze względu na niewłaściwy kombinezon zanotowano aż 8 dyskwalifikacji.

Druga seria

Karl Geiger umocnił się na pozycji lidera, oddając skok na 100,5 metra. Drugie miejsce zajął lider cyklu, Evgeniy Klimov, po skoku na 101,5 metra (jest to nowy rekord skoczni). Trzeci był Dawid Kubacki (98,5 m).

Na kolejnych miejscach uplasowali się: 4. Piotr Żyła (96,5 m), 5. Kamil Stoch (96,5 m), 6. Stefan Hula (96,5 m). 8. miejsce zajął Jakub Wolny (96 m), zaś 10. był Maciej Kot (94 m).

Klasyfikacja LGP

W klasyfikacji LGP Klimov ma 505 pkt., następne miejsca zajmują Kamil Stoch (367 pkt.) i Piotr Żyła (360 pkt.).

Kolejne zmagania w LGP będą miały miejsce w Hinzenbach 30 września. Następnie, 3 października, będą zawody kończące cykl w Klingenthal.

• Źródła: informacja własna / berkutschi.com