LGP Klingenthal: Konkursy pań i panów odwołane

Zbyt silny wiatr był przyczyną odwołania finałowych zawodów Letniego Grand Prix u pań i panów w niemieckim Klingenthal. Tym samym rozdano nagrody za triumf w obu cyklach.

Skoki i klasyfikacja LGP pań

Planowo o godzinie 11:00 miał rozpocząć się ostatni podczas Letniego Grand Prix konkurs pań. Ze względu na niekorzystne warunki wietrzne, odwołano wcześniej serię próbną, zaś o 12:10 podjęto ostateczną decyzję o odwołaniu zmagań.

Tym samym cykl LGP pań wygrała Sara Takanashi z dorobkiem 460 pkt. Druga była Ema Klinec (265 pkt.), zaś trzecia Maren Lundby (260 pkt.). Jedyna Polka, Kinga Rajda, zajęła 46. miejsce, mając 4 punkty.

Skoki i klasyfikacja LGP panów

O 13:15 odwołano serię próbną przed zawodami. Z kolei na 14:15 planowano rozpoczęcie I serii konkursowej. Godzinę rozpoczęcia przesuwano aż na 16:00; jednakże ok. 15:50 jury poinformowało o anulowaniu zawodów. Wiatr przekraczał czasami 10 m/s.

Klasyfikację LGP panów zwyciężył Evgeniy Klimov, gromadząc 555 punktów. Drugie miejsce zajął Karl Geiger, z 416 punktami. Trzeci był Piotr Żyła (382 pkt.), a czwarty Kamil Stoch (376 pkt.). Kolejnymi Polakami byli: 8. Dawid Kubacki (257 pkt.), 9. Stefan Hula (197 pkt.), 11. Jakub Wolny (166 pkt.), 15. Maciej Kot (113 pkt.), 63. Tomasz Pilch (14 pkt.), 65. Przemysław Kantyka (11 pkt.), 71. Aleksander Zniszczoł (6 pkt.), 77. Andrzej Stękała (3 pkt.).

Kolejne zawody odbędą się w dniach 16-18 listopada w Wiśle, będą to pierwsze zmagania w cyklu Pucharu Świata 2018/19. Pierwszego dnia będą mieć miejsce kwalifikacje, drugiego – konkurs drużynowy, a trzeciego: zawody indywidualne.

• Źródła: informacja własna / berkutschi.com