Aktualności

PŚ Wisła 2018: Polska na prowadzeniu po I serii!

Po pierwszej serii konkursu drużynowego PŚ w Wiśle prowadzi reprezentacja Polski, w składzie Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch! Drugie miejsce zajmują Niemcy, a trzecie Austriacy.

 

Skoki Polaków

Pierwszy z Polaków, Piotr Żyła, skoczył 126 metrów, co dało notę 127 pkt. Po pierwszej serii Polska objęła prowadzenie w zawodach. Drugi reprezentant biało-czerwonych, Jakub Wolny, osiągnął odległość 128 metrów i notę 123,5 pkt. Wówczas Polska miała 4,5 pkt. przewagi nad Niemcami. Kolejny skoczek, Dawid Kubacki, oddał skok na 127 metrów, co dało notę 132,7 pkt. Po tym skoku przewaga spadła do 3,2 pkt. Ostatni z naszych zawodników, Kamil Stoch, skoczył 126,5 metra, osiągając notę 135,3 pkt.

Klasyfikacja

Po I serii Polska ma 10,4 pkt. przewagi nad drugimi Niemcami i 29,6 pkt. nad trzecimi Austriakami. W drugiej serii nie będzie Finlandii, Norwegii i Kazachstanu.

Inne wydarzenia

Niegroźne upadki odnieśli Fin Eetu Nousiainen i Japończyk Ryōyū Kobayashi. Dyskwalifikacji uległ Robert Johansson. Miejscami dawał o sobie znać silniejszy wiatr.


  • Źródło: informacja własna / berkutschi.com
  • Foto: PZN

O autorze

Radosław Matyjakowski