PK Ruka: Triumf Pedersena, Wąsek szósty!

Robin Pedersen wygrał po raz drugi zawody PK w Ruce. Najlepszym z Polaków okazał się Paweł Wąsek, który zajął 6. miejsce. Ponadto Aleksander Zniszczoł powiększył limit do 7 skoczków na najbliższy Turniej Czterech Skoczni.

Podium zawodów

Konkurs, podobnie jak w sobotę, ze względu na warunki wietrzne był jednoseryjny. Wygraną odniósł ponownie Robin Pedersen, po skoku na 137 metrów (119,6 pkt.). Drugi był Felix Hoffmann po próbie na 136 metrów (118,8 pkt.). Podium uzupełnił Martin Hamann, skacząc 142 metry (nota 118,7 pkt.).

Skoki Polaków

Najlepszym z naszych reprezentantów był Paweł Wąsek. 19-latek po próbie na 136 metrów (112,1 pkt.) uplasował się na 6. miejscu. 9. pozycję zajął Aleksander Zniszczoł, po skoku na 132 metry (106,9 pkt.) – dzięki niemu limit na 67. Turniej Czterech Skoczni został powiększony do siedmiu skoczków. Tuż za nim był 10. Klemens Murańka, oddając skok na odległość 136,5 metra (105,8 pkt.). Punkty zdobył także 25. Andrzej Stękała, skacząc 119,5 metra (86 pkt.). Na 41. pozycji konkurs zakończył Tomasz Pilch, po skoku na odległość 110 metrów (38,2 pkt.).

Znani z PŚ

Na 15. pozycji był Robert Kranjec (131 m), 18. Andreas Kofler (126 m), 23. Jurij Tepeš (130,5 m). Kolejne zawody z cyklu PK odbędą się tuż po Bożym Narodzeniu, w dniach 27-28 grudnia w szwajcarskim Engelbergu.

• Źródła: informacja własna / berkutschi.com