PŚ Engelberg 2018: Zwycięstwo Kobayashiego, dwóch Polaków na podium!

Niedzielny konkurs PŚ w Engelbergu wygrał Ryoyu Kobayashi. Na podium uplasowali się także Piotr Żyła i Kamil Stoch. Punkty zdobyło pięciu Polaków.

Podium zawodów

Ryōyū Kobayashi zwyciężył w niedzielnych zawodach, w pierwszej serii wyrównując rekord skoczni (144 metry), zaś w drugiej skoczył 137 metrów. Lider Pucharu Świata osiągnął notę 294,4 pkt. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła, po próbach na 137,5 i 135 metrów (nota 285,1 pkt.). Podium uzupełnił kolejny z Polaków, Kamil Stoch, po skokach na 138 i 131 metrów (nota 279,5 pkt.).

Skoki pozostałych Polaków

Na 5. miejscu zmagania zakończył Dawid Kubacki. 28-latek skoczył odpowiednio 138,5 i 133,5 metra. 22. był Jakub Wolny, po skokach na 126 i 131,5 metra. Punkty zdobył także 27. Stefan Hula, skacząc 124,5 i 129 metrów. Z kolei Maciej Kot zakończył konkurs po pierwszej serii. Skok na odległość 120 metrów dał mu 42. pozycję.

Klasyfikacja PŚ

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Ryōyū Kobayashi umocnił się na pozycji lidera PŚ, mając 556 punktów. Drugi jest Piotr Żyła z dorobkiem 445 pkt. Trzeci jest Kamil Stoch, który zgromadził do tej pory 365 pkt. Kolejne zawody PŚ odbędą się 30 grudnia. Będą to zmagania w Oberstdorfie i zarazem pierwszy konkurs 67. Turnieju Czterech Skoczni. Ponadto polskich skoczków czeka rywalizacja w Mistrzostwach Polski, które będą miały miejsce 26 grudnia na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

• Źródła: informacja własna / berkutschi.com