Aktualności

TCS Oberstdorf 2018: Ryoyu Kobayashi zwyciężył!

Ryoyu Kobayashi zwyciężył w pierwszym konkursie  67. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Tuż za nim uplasował się Markus Eisenbichler, a trzecie miejsce na podium uzupełnił Stefan Kraft. W czołowej dziesiątce znalazło się trzech Polaków.

Ryōyū Kobayashi utrzymał prowadzenie po pierwszej serii. Japończyk poszybował na 126,5 m i ostatecznie zwyciężył w dzisiejszej rywalizacji. Na drugim miejscu uplasował Markus Eisenbichler (129 m). Miejsce na podium uzupełnił Stefan Kraft, który po skoku na 134,5 m awansował z 8. pozycji. Andreas Stjernen nie utrzymał 3. lokaty. Norweg wylądował na 131 m i spadł na 4. pozycję. Tuż za nim na 5. lokacie znalazł się Dawid Kubacki. Nasz reprezentant wylądował na 133,5 m. Miejsce szóste należało do Piotra Żyły (133,5 m), natomiast siódmy był Robert Johansson. Kamil Stoch poszybował na 131 m i ostatecznie zajął 8. pozycję. W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze kolejno: Timi Zajc (125,5 m) i Daniel Huber (124,5 m).

Jakub Wolny poprawił swoją pozycję z pierwszej serii. Polak po drugim skoku na 117 m awansował z 30. pozycji na 26.

W finałowej serii nie zobaczyliśmy Aleksandra Zniszczoła i Stefana Huli, którzy po pierwszej rundzie zajęli kolejno 42. i 43. miejsce. Przypominamy, że w dzisiejszym konkursie nie wystąpił Maciej Kot, który nie przebrnął sobotnich kwalifikacji.


  • Źródło: informacja własna / berkutschi.com
  • Foto: Justyna Gorzowska

O autorze

Asia Ciciora