Aktualności

Ryoyu Kobayashi nokautuje po pierwszej serii, dwóch Polaków w dziesiątce!

Za nami pierwsza seria piątkowego konkursu 67. Turnieju Czterech Skoczni. Na półmetku rywalizacji prowadzi Ryoyu Kobayashi. Tuż za nim uplasował Stefan Kraft, natomiast trzecie miejsce na podium uzupełnia Andreas Stjernen. Do finałowej serii zakwalifikowało się trzech Polaków.

Ryōyū Kobayashi jest na prowadzeniu po pierwszej serii. Japończyk poszybował na 136,5 m i pewnie wygrał rywalizację w swojej parze. Drugie miejsce, po skoku na 129,5 m, należy do Stefana Krafta. Na trzeciej lokacje uplasował się Andreas Stjernen (131 m).

Czołową dziesiątkę uzupełniają kolejno: Timi Zajc (130 m), Stephan Leyhe (129 m), Yukiya Satō (129 m), Kamil Stoch (126,5 m), Robert Johansson ( 129 m), Daniel Huber ( 127 m) i Dawid Kubacki (130 m).

Miejsca Polaków

Już na początku konkursu, bo w drugiej parze, zaprezentował się Kamil Stoch. Zeszłoroczny triumfator TCS oddał skok na 126,5 m i pokonał Clemensa Aignera. Obecnie zajmuje 7. lokatę. Dawid Kubacki po skoku na 130 m zwyciężył swoją walką z  Rokiem Justinem. Polak zajmuję 10. miejsce. Stefan Hula również wyszedł zwycięsko ze swojego starcia. Polak oddał skok na 120 m i ostatecznie zwyciężył swoje starcie z Antti Aalto. Polak został sklasyfikowany na 29. pozycji.

Niestety nie wszyscy Polacy poradzili sobie ze swoim konkurentami. Jakuby Wolny przegrał swoją rywalizację z Vladimirem Zografskim. Polak po skoku na 116,5 m musiał się pożegnać z konkursem. Podobnie Piotr Żyła nie dał sobie rady ze swoim rywalem. Nasz reprezentant wylądował na 113,5 m i musiał uznać wyższość Timiego Zajca.

W konkursie nie zobaczyliśmy Aleksandra Zniszczoła, który nie przebrnął wczorajszych kwalifikacji.

  • Źródło: informacja własna / berkutschi.com
  • Foto: Justyna Gorzowska

O autorze

Asia Ciciora