TCS Innsbruck 2019: Ryoyu Kobayashi wygrywa, Stoch piąty!

Ryoyu Kobayashi został zwycięzcą trzeciego konkursu 67. Turnieju Czterech Skoczni. Na drugim miejscu uplasował się Stefan Kraft, natomiast trzecie miejsce na podium uzupełnił Andreas Stjernen. Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch – zakończył rywalizację na 5. miejscu.

Czołowa trójka pozostała bez zmian. Ryōyū Kobayashi kolejny raz zdeklasował rywali. Japończyk poszybował na 131 m i pewnie wygrał zawody. Tuż za nim znalazł się Stefan Kraft. Austriak wylądował na 130,5 m. Na trzeciej pozycji uplasował się Andreas Stjernen po skoku na 126 m.

Czołową dziesiątkę uzupełniają kolejno: Stephan Leyhe (127,5 m), Kamil Stoch (131 m), Yukiya Satō (123,5 m), Killian Peier (123 m), Richard Freitag (124 m), Roman Koudelka (125 m) i Timi Zajc (119,5 m).

Miejsca Polaków

Obecny mistrz Polski nie zawiódł. Kamil Stoch poszybował na 131 m i awansował z 7. pozycji na piątą. Natomiast Dawid Kubacki nie utrzymał swojego miejsca w czołowej dziesiątce po pierwszej serii. Nasz reprezentant po skoku na 116 m spadł o osiem oczek, zajmując ostatecznie 18. miejsce.  Stefan Hula również nie zdołał poprawić swoje pozycji po pierwszej serii. Polak wylądował już na 112 m i zakończył rywalizację na 30. miejscu.

W finałowej serii nie zobaczyliśmy Jakuba Wolnego i Piotra Żyły, którzy po pierwszej rundzie zajęli kolejno 34. i 42. miejsce. Przypominamy, że Aleksander Zniszczoł również nie wystąpił w dzisiejszym konkursie, ponieważ nie przebrnął kwalifikacji.

• Źródło: informacja własna / berkutschi.com