Aktualności

Powrót Tochimoto do PŚ, debiut trzeciego Kobayashiego

Shohei Tochimoto został powołany na najbliższe zawody Pucharu Świata w Predazzo i Zakopanem. Dodatkowo na Mistrzostwach Świata Juniorów w Lahti zadebiutuje trzeci z braci Kobayashi, Tatsunao.

 

Tochimoto wraca do PŚ

29-letni Japończyk powraca do Pucharu Świata po niespełna 3-letniej przerwie. Ostatni raz w zawodach najwyższej rangi wystąpił w Planicy w marcu 2016 roku. Zajął tam odpowiednio 45. i 34. miejsce. Następnie brał udział w zmaganiach Letniego Grand Prix, Pucharu Kontynentalnego oraz FIS Cupu. Ostatnio występował w PK, najlepiej zaprezentował się w Engelbergu 28 grudnia 2018, zajmując 4. pozycję. W ostatni weekend w Klingenthal był ósmy i piąty.

Debiut Kobayashiego

Podczas Mistrzostw Świata Juniorów, które będą miały miejsce pod koniec stycznia w fińskim Lahti, zadebiutuje najmłodszy z braci Kobayashi, Tatsunao. Urodzony w 2001 roku zawodnik do tej pory brał udział w zawodach FIS Cup. W zmaganiach tego cyklu w Kandersteg we wrześniu 2017 był 64. i 59., następnie, w Sapporo w marcu 2018, zajął 36. i 34. lokatę, a w Rasnovie we wrześniu 2018 uplasował się na 38. i 48. miejscu.


  • Źródło: informacja własna / fis-ski.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Radosław Matyjakowski