Aktualności

MŚ Juniorów 2019: Triumf Rosjanek i Niemców

Za nami konkursy drużynowe pań i panów na MŚ Juniorów w Lahti. Zmagania u pań wygrały Rosjanki, zaś u panów reprezentanci Niemiec.

 

Zawody pań

Rosjanki w składzie Mariia Iakovleva, Aleksandra Barantceva, Anna Shpyneva (indywidualna mistrzyni świata juniorów z Lahti) i Lidiia Iakovleva wygrały konkurs drużynowy z łączną punktacją 912,2 pkt. Drugie miejsce, z dorobkiem 845,4 pkt., zajęły Niemki, w składzie: Jenny Nowak, Josephin Laue, Selina Freitag i Agnes Reisch. Podium uzupełniły Austriaczki, które zgromadziły 831,6 pkt. Ich skład przedstawiał się następująco: Marita Kramer, Lisa Hirner, Claudia Purker i Lisa Eder.

Na kolejnych miejscach uplasowały się: 4. Japonki, 5. Słowenki, 6. Francuzki, 7. Włoszki. Ósme miejsce należało do Polek, występujących w następującej kolejności: Anna Twardosz, Kinga Rajda, Joanna Kil i Kamila Karpiel. Do drugiej serii nie awansowały reprezentantki 9. Norwegii, 10. Kazachstanu i 11. USA.

Zawody panów

Zwycięstwo odnieśli Niemcy, w składzie: Luca Roth, Kilian Maerkl, Philipp Raimund i Constantin Schmid. Ich dorobek wyniósł 979,7 pkt. Srebrny medal zdobyli Norwegowie, mając 976,8 pkt. W reprezentacji byli: Fredrik Villumstad, Anders LadehaugSander Vossan EriksenThomas Aasen Markeng (indywidualnie mistrz świata juniorów z Lahti). Brąz przypadł Słoweńcom (nota 952,6 pkt.), w obsadzie: Aljaž Osterc, Jan Bombek, Jernej Presecnik i Žak Mogel.

Pozostałe miejsca zajęli: 4. Japończycy, 5. Austriacy. Polacy w składzie Tomasz Pilch, Kacper Juroszek, Adam Niżnik i Paweł Wąsek, z notą 882,3 pkt., byli ostatecznie na 6. miejscu. Na 7. pozycji uplasowali się Rosjanie, na 8. Francuzi, na 9. Szwajcarzy, na 10. Finowie, na 11. Czesi, na 12. Włosi, na 13. Amerykanie; stawkę zamknęli 14. Kazachowie.

Jutro o 14:00 ostatnie zmagania na skoczni K-90 w Lahti na MŚ Juniorów. Tym razem będzie to konkurs mieszany.


  • Źródła: informacja własna / berkutschi.com
  • Foto: Aleksandra Bazułka

O autorze

Radosław Matyjakowski