MŚ Juniorów 2019: Wygrana Rosji w konkursie mieszanym, Polska poza drugą serią

Reprezentacja Rosji wygrała ostatnie zmagania w skokach podczas MŚ Juniorów w fińskim Lahti. Polscy skoczkowie i skoczkinie zakończyli udział po pierwszej serii konkursowej.

Podium konkursu

Rosjanie wygrali zawody z łączną punktacją 984,4 pkt. W składzie znaleźli się: Anna Shpyneva – indywidualna mistrzyni świata juniorów z Lahti – a także Mikhail Purtov, Lidiia Iakovleva i Maksim Sergeev. Drugie miejsce, z dorobkiem 979,6 pkt., zajęła reprezentacja Norwegii, w której byli: Ingebjoerg Saglien Braaten, Fredrik Villumstad, Silje OpsethThomas Aasen Markeng – indywidualny mistrz świata juniorów w Lahti. Podium uzupełnili Niemcy, mający razem 964,8 pkt. Kadra naszych zachodnich sąsiadów składała się z następujących zawodników: Agnes Reisch, Luca Roth, Selina Freitag i Constantin Schmid.

Pozostałe miejsca

Kolejne miejsca zajęli 4. Austria, 5. Słowenia, 6. Francja, 7. Japonia, 8. Włochy. Na 9. pozycji zawody zakończyła reprezentacja Polski, w składzie: Kinga Rajda, Tomasz Pilch, Kamila Karpiel i Paweł Wąsek. Do awansu Polakom zabrakło 0,6 punktu. Na następnych miejscach uplasowały się: 10. Czechy, 11. Kazachstan, 12. USA i 13. Finlandia.

Podsumowanie MŚ Juniorów

Polska zdobyła w Lahti jeden medal. Było to srebro Moniki Skinder w sprincie stylem klasycznym (biegi narciarskie). Z kolei w zawodach indywidualnych panów najwyżej uplasował się Paweł Wąsek, który zajął 6. miejsce. Taki sam rezultat w drużynie osiągnęli: Tomasz Pilch, Kacper Juroszek, Adam Niżnik i Paweł Wąsek. U pań u Polek najlepsza była 17. Kamila Karpiel.

Następne MŚ Juniorów będą miały miejsce za rok w niemieckim Oberwiesenthal, zaś za 2 lata odbędą się w Wiśle.

• Źródło: informacja własna / berkutschi.com